Per susitikimą Minske Astravo AE projekto ir jo atitikties konvencijos nuostatoms klausimus vienu balsu kėlė ES ir nevyriausybinės organizacijos. Tačiau papildomi sprendimai nebuvo priimti – ne tik dėl Astravo AE, bet ir dėl kitų ESPO konvencijos pažeidimų iškeltų bylų. Todėl nutarta surengti neeilinį Šalių susitikimą po metų. Paprastai tokie susitikimai vyksta kas trejus metus.
Esant tokiai situacijai, lieka galioti 2014 m. priimtas ESPO konvencijos Šalių susitikimo sprendimas, kad Baltarusija, vystydama Astravo AE projektą, pažeidė keturis šios konvencijos straipsnius.
Į klausimą, ar Lietuva, reikalaudama sustabdyti šios AE statybą, mato kokią nors galimybę rasti kompromisą, Kęstutis Navickas vakarykščiame interviu Baltarusijos portalui TUT.BY atsakė: „Atsižvelgus į tai, kokią fazę pasiekė projektas, mes tokios galimybės nematome“. Mūsų šalis jau ėmėsi veiksmų dėl šio geopolitinio, ekonominiu požiūriu nepagrįsto projekto. Balandžio 20 d. Seimas vienbalsiai priėmė įstatymą, kuris draudžia elektros, pagamintos nesaugiose trečiųjų šalių atominėse elektrinėse, patekimą į Lietuvos elektros rinką. Šio įstatymo nuostatos bus taikomos ir Astravo AE. O užvakar Seimas žengė dar vieną žingsnį – priimtu įstatymu paskelbė, kad ši Baltarusijos statoma AE yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui ir aplinkai bei visuomenės sveikatai.
Šis projektas, ministro žodžiais, savo nesaugumu kelia grėsmę ne tik Lietuvai ir ES, bet ir pačiai Baltarusijai. Jos žmonės jau patyrė labai skaudžią pamoką – stipriai nukentėjo dėl Černobylio AE katastrofos. Į žurnalisto klausimą, ar iš tiesų tiki, kad Minskas sustabdys AE statybą, Kęstutis Navickas atsakė: „Aš asmeniškai tikiu. Tikiu sveiku protu.“ Sustabdžius Astravo jėgainės statybą, pasak ministro, tai nebūtų vienintelis atvejis. Tokių jau yra buvę.