Klaipėdos SGD terminalu kitąmet naudosis 6 Baltijos šalių klientai

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) keturiems Lietuvos ir Estijos klientams paskirstė 6 teravatvalandžių (TWh) išdujinimo pajėgumus 2024 dujų metams, kurie prasidės spalį.
SGD terminalas „Independence“
SGD terminalas „Independence“ / D.Pancerovo nuotr.

Planuojama, jog 2024-aisiais metais bus išdujinta apie 34 TWh dujų – tiek pat, kiek šiemet, į Klaipėdos uostą atplauks 34 dideli dujovežiai, o terminalo paslaugomis kitąmet naudosis iš viso 6 klientai, pranešė bendrovė.

KN komercijos direktorius Mindaugas Navikas sako, kad Klaipėdos SGD terminalas dirba beveik maksimaliu pajėgumu ir užtikrina regioninės rinkos poreikius.

„2022-aisiais atnaujintas pajėgumų skirstymo modelis sukūrė naudojimosi SGD terminalu stabilumą ir leidžia terminalo naudotojams tinkamai planuoti dujų pristatymą“, – pranešime sakė M.Navikas.

Didžioji dalis dujų (24 TWh) naujais dujų metais bus pristatoma ilgalaikius pajėgumus pernai užsisakiusiems klientams iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Dar 4 TWh pajėgumų iš neatidėliotinos („spot“) rinkos bus paskirstomos per metus, jei reikėtų užtikrinti izoliuotą energetikos sistemos darbą, o kitu atveju – dujų paklausai patenkinti pavieniais atvejais.

Nuo šių metų pradžios iki liepos 23 dienos į Klaipėdą atplaukė 20 didžiųjų SGD dujovežių, iki šių metų pabaigos jų laukiama dar antra tiek.

Per šį laiką atgabenta 2,9 mln. kub. metrų SGD, daugiausiai (47 proc.) – iš Norvegijos. Dujos Lietuvą taip pat pasiekė iš JAV, Nigerijos, Alžyro. Planuojama, kad šiemet SGD terminale bus išdujinta apie 37 TWh dujų.

Pernai 46 dujovežiais atgabenta beveik 5 mln. kub. metrų SGD, daugiausiai (65 proc.) – iš JAV. Pernai SGD terminale buvo išdujinta 32,1 TWh dujų.

BNS žiniomis, terminalu 2024 metais naudosis elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“, didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos trąšų gamintoja „Achema“, bendrovė „Imlitex“, Latvijos energetikos koncernas „Latvenergo“, Estijos dujų bendrovė „Elenger“ („Eesti Gaas“) ir Lenkijos naftos koncernas „Orlen“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai