Trečiadienį Vyriausybės kanceliarijoje vyko tarpinstitucinis pasitarimas, kuriame pristatyta ir įvertinta pažanga, kurią institucijos padarė po gegužę įvykusio Vyriausybės Nacionalinio saugumo komiteto posėdžio, pranešė Vyriausybė.
„Šiandien galima teigti, kad pasirengimo galimoms grėsmės lygmuo jau yra aukštas. Matoma akivaizdi institucijų pažanga tobulinant civilinės saugos sistemą Lietuvoje, rengiantis užtikrinti gyventojų savalaikį informavimą ir saugumą įvykus nelaimei“, – pranešime sako L.Savickas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai pateikė informaciją apie įgyvendintą susijusių institucijų ir savivaldybių apklausą. Gauti rezultatai jau leidžia įvertinti ir suskaičiuoti papildomus priemonių poreikius, kad būtų užtikrintas pakankamas valstybės rezervas.
Pasitarime teigiamai įvertinta artimiausioje nuo Astravo AE poveikio zonoje (17-oje savivaldybių) gyvenančių žmonių aprūpinimo jodo tabletėmis eiga, kurią pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai. Jie taip pat pabrėžė naudą, gaunamą iš tarptautinio bendradarbiavimo: Japonijos ambasada padėjo gauti vertingos informacijos apie Japonijos patirtį įvykus Fukušimos AE katastrofai.
Aplinkos apsaugos agentūros ir Radiacinės saugos centro atstovai patikino, kad radiacijos lygio stebėjimo sistema, nukreipta Astravo kryptimi, jau veikia ir teikia duomenis apie pokyčius ore bei grunte. Stebėjimo pajėgumus užterštumo matavimų srityje numatoma toliau stiprinti.
Pasitarime pabrėžta, kad rengiantis galimoms kritinėms situacijoms svarbu pasimokyti iš koronaviruso padėties valdymo Lietuvoje patirties.
Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Minskas neigia Vilniaus kritiką dėl jėgainės nesaugumo.