Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lenkijos „Orlen“ tikisi susitarti dėl tiesioginio bendradarbiavimo su „Rosneft“ ir „Lukoil“

Didžiausias Lenkijoje naftos koncernas „Orlen“, valdantis naftos įmonę Lietuvoje „Orlen Lietuva“, su Rusijos naftos gigantais „Rosneft“ ir „Lukoil“ bando tiesiogiai susitarti dėl žaliavos tiekimo. „Orlen“ atstovai patvirtino, kad derybos vyksta.
Orlen
Orlen / Laikraščio „15 minučių“ nuotr.

Lenkijos naujienų agentūra PAP pranešė, kad su Rusijos koncernais „Orlen“ tikisi sutarti dėl 10 mln. tonų naftos tiekimo per metus.

„Šių metų pabaigoje baigiasi du kontraktai dėl žaliavos tiekimo su bendrovėmis “Souz Petrolium„ ir “Mercuria Energy Trading„. Atsižvelgiant į tai, vyksta derybos, kurios iki jų pabaigos yra konfidencialios ir mes negalime informuoti apie jų detales“, – sakė Lenkijos „Orlen“ ryšių su visuomene skyriaus atstovais.

Oficialūs „Rosneft“ ir „Lukoil“ atstovai nepatvirtino, tačiau ir nepaneigė informacijos apie derybas su „Orlen“, pranešė Rusijos portalas neftegaz.ru.

Pasak jo, kontraktas su „Orlen“ gali būti padalintas tarp dviejų Rusijos koncernų arba atitekti vienam iš jų. Šiuo metu nei „Rosneft“, nei „Lukoil“ tiesiogiai netiekia žaliavos koncernui „Orlen“.

„Orlen“ sutartis su bendrove „Mercuria Energy Trading“ numatė, kad ši įmonė Lenkijos koncernui 2010-2012 metais patieks 4,8 mln. tonų naftos per metus už maždaug už 8 mlrd. JAV dolerių (21,66 mlrd. litų). Su „Souz Petroleum“ sudaryta sutartis numatė, kad ši įmonė Lenkijos koncernui per metus parduos apie 2,4 mln. tonų naftos už 5,7 mlrd. JAV dolerių (15,4 mlrd. litų).

„Orlen“ kasmet perdirba apie 14-17 mln. tonų naftos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos