Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

LET: dujų kainos rinkose liepą išliko žemos

Gamtinių dujų kainos tarptautinėse rinkose liepą išliko žemos, o Europos dujų saugyklos jau beveik užpildytos, nors antrojoje liepos pusėje jos pildytos lėčiau nei birželį, praneša elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET).
Buitinės dujos
Asociatyvi nuotrauka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 2 Dujos Dujų kaina

Europos dujų biržose Nyderlandų TTF kainų indeksas šių metų rugpjūčio mėnesiui susiformavo ties 10,97 euro už megavatvalandę (MWh) arba 0,07 euro už MWh daugiau nei ateities sandorių kainos liepos mėnesiui, o palyginti su tuo pačiu metu pernai Nyderlandų TTF kainų indeksas sumažėjo 51 proc.

Pasak LET, neįprasta tai, kad didžiąją liepos mėnesio dalį Didžiosios Britanijos NPB gamtinių dujų indeksas buvo aukštesnis už Nyderlandų TTF kainų indeksą, o kai kuriomis dienomis skirtumas siekė iki 0,60 euro už MWh.

Istoriškai dujos iš Didžiosios Britanijos į kontinentinę Europą šiltuoju metų laikotarpiu yra gabenamos užpildyti dujų saugyklas. Tačiau dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) srautų į Europą bei dėl to, kad 80 proc. saugyklų jau yra užpildytos, gamtinių dujų poreikis kontinentinėje Europoje buvo subalansuotas ir Didžiosios Britanijos NPB gamtinių dujų kainos neturėjo priežasčių formuotis žemiau Nyderlandų TTF kainos.

Liepos pabaigoje Azijos SGD indeksai krito iki trejų metų žemumų ir siekė apie 11,25 euro už MWh. SGD poreikis Azijos regione buvo palyginti nedidelis ir dėl atominių jėgainių darbo. Žemoms kainoms įtakos turėjo ir perteklinė SGD pasiūla pasaulinėje rinkoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos