Projektas finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Bene trečdalį jų, virš 40 000 eurų, skiria bendrovė „Solet Technics“ kartu su partneriais.
Anot bendrovės vadovo Andriaus Karazino, skaičiuojama, kad įrengta saulės elektrinė per metus pagamins apie 163 000 kWh. Tai užtikrins bene 86 proc. šiuo metu įstaigose sunaudojamos elektros energijos.
„Iki šiol mokyklos, muziejus, vaikų bei jaunimo centrai elektrą naudoja iš elektros tinklų, šildymui naudoja gamtines dujas, dyzeliną. Įrengta saulės elektrinė padės įstaigoms įgyvendinti jų švietimo ir bendruomenių plėtros tikslus, taip pat neišvengiamai prisidės prie aplinkos tausojimo ir gyvenimo kokybės gerinimo. Tikime, kad šios jėgainės įrengimas paskatins atsinaujinančių energijos šaltinių diegimo procesą visoje šalyje“, – komentuoja A.Karazinas.
Anot jo, projekto įgyvendinimo darbai prasidėjo šių metų vasario pabaigoje, pasirašius sutartį su APVA, bet dėl pandemijos apribojimų organizaciniai darbai ir pirkimai užtruko ilgiau nei planuota, bet galiausiai elektrinės montavimui pasiruošta ir šiuo metu į Armėniją jau transportuojama visa reikiama įranga.
„Saulės elektrinės montavimo darbai numatyti spalio pabaigoje – lapkritį, tačiau esant COVID-19 situacijai, visada yra tikimybės, jog jie gali būti nukelti. Tikimės, to pavyks išvengti. Visiškai darbus bei reikiamų dokumentų sutvarkymo procedūras planuojame pabaigti ateinančių metų vasario mėnesį“, – sako A.Karazinas.
Nuo veiklos pradžios 2011 m. „Solet Technics“ įrenginėja saulės elektrines Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Gruzijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Italijoje, Armėnijoje, Moldovoje bei Nigerijoje.