Instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Arvydas Galinis ketvirtadienį po Energetikos strateginės plėtros studijos pristatymo premjerui, teigė, kad institutas siūlo žvalgyti skalūnų dujas.
„Mes siūlome pirmiausia išsiaiškinti, kas yra su skalūninėmis dujomis – tai yra, ar jų ten iš viso yra, kokios yra apimtys, o po to spręsti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A.Galinis.
Energetikos strateginės plėtros studija aiškumo dėl AE neįnešė
Lietuvos energetikos instituto parengta energetikos strateginės plėtros studija aiškumo – reikia Lietuvai atominės elektrinės ar ne – kol kas neįnešė.
Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį po strategijos pristatymo žurnalistams sakė, kad joje numatyti variantai ir su atomine elektrine, ir be jos. Jis kol kas nekonkretizavo, koks variantas Lietuvai būtų palankesnis. Tuo tarpu instituto atstovas apie AE atsiliepė skeptiškai.
Ministras pirmininkas, paklaustas, kada galėtų būti priimti sprendimai dėl atominės elektrinės statybų, teigė, kad darbai dėl AE vyksta lygiagrečiai
„Šiuo metu toje studijoje yra nurodyti keli variantai ir aš manau, kad ta studija bus pristatyta toliau Energetikos ministerijoje, su ta studija susipažins ekspertai, visuomenė ir po to bus galima priimti sprendimus, kuris kelias yra pats teisingiausias“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.
Ministras pirmininkas, paklaustas, kada galėtų būti priimti sprendimai dėl atominės elektrinės statybų, teigė, kad darbai dėl AE vyksta lygiagrečiai.
„Aš manau, kad dėl atominės elektrinės dirbama lygiagrečiai. Čia yra projektas, kuris turi apimti kelias valstybes, kaip žinote, Energetikos ministerija dirba su „Hitachi“ kompanija, taip pat pradėti pokalbiai su Latvija, nes reikalingi partnerių pritarimai“, – aiškino premjeras.
Jis, paklaustas, koks scenarijus Lietuvai būtų palankiausias, teigė, kad tokių yra keli: „Keli scenarijai yra labai palankūs“.
Energetikos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Arvydas Galinis žurnalistams teigė, kad branduolinė jėgainė pigios elektros energijos gali negarantuoti.
„Ką mes norime turėti, ką mes norime pasiekti. Jeigu norime pigios elektros, ar mes norime, kad ji būtų tiekiama patikimai, ar ne. Jeigu norime pigios elektros, nauja branduolinė elektrinė tam nelabai pasitarnautų“, – ketvirtadienį sakė A.Galinis.
Energetikos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Arvydas Galinis žurnalistams teigė, kad branduolinė jėgainė pigios elektros energijos gali negarantuoti
Pasak jo, atominė elektrinė garantuotų energetinį saugumą, tačiau išlieka avarijų tikimybė.
„Saugumą iš tam tikrų pozicijų žiūrint galėtų didinti, iš tam tikrų – mažinti. Nes jeigu turime papildomą generavimo šaltinį, aišku, energetinis saugumas būtų traktuojamas kaip didesnis. (...) Tačiau į energetinį saugumą pakliūna ir elektros energijos sąvoka ir tam tikros pasekmės, susijusios su galimomis avarijomis elektrinėje, tad kaip žiūrėsime į tą saugumą. Jeigu pažiūrėtume iš Fukušimos ar Černobylio taško, tas energetinis saugumas vargu ar išaugtų“, – tikino instituto atstovas.
Lietuvos Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi“ liepos pabaigoje pasirašė supratimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo įkurti bendrą tarpinę Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto bendrovę, prie kurios prisijungti kviečiamos Latvija ir Estija.
Lietuva pernai pristatė bendrą trijų Baltijos šalių energetikos įmonių ir „Hitachi“ poziciją, kad ankstesnės Vyriausybės pradėtą naujos branduolinės jėgainės projektą galima iš esmės pagerinti. Teigiama, jog trys Baltijos šalių įmonės kartu su „ Hitachi“ peržiūrėjo projektą ir rado galimybių jį pagerinti, tačiau vis dar lieka atvirų klausimų.