Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos energetikos instituto tyrimas dėl VAE neįvertina investicijų trūkumo

Lietuvos energetikos instituto (LED) vizijose trūksta analizės, kuri parodytų, kokią įtaką Lietuvoje turės dešimtmetį trukęs investicijų į tradicinę energijos gamybą badas aplinkinėse rinkose ir visoje Europoje, rašo „Verslo žinios“.
Akcijos „Pabusk“ akimirka
Akcijos „Pabusk“ akimirka / Luko Balandžio/15min.lt nuotr.

Pasak dienraščio, dešimt metų Europoje buvo investuojama į alternatyviąją energetiką, tuo pat metu tradicinės energijos gamybos priemonės kentė investicijų badą. Europos Sąjunga (ES) patiria konkurencingumo problemą: 2012 metais kilus pikui dujų kaina Europoje buvo beveik 5 kartus didesnė nei JAV, teigiama viename Europos Komisijos kuluaruose platintame pranešime, kurio santrauką turi „Verslo žinios“.

ES ir Japonija – didžiausių elektros kainų rinkos. Tačiau Japonijoje kainos pašoko dėl geografinės padėties ir Fukušimos pasekmių, o ES – dėl subsidijų atsinaujinančiai energetikai.

„Nord Pool Spot“duomenimis, nuo 1999 iki 2011 metų vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“biržoje pakilo nuo 4,6 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) iki 16,2 ct/kWh. Tyrimas nepaaiškina priežasčių, kodėl per tą 13 metų laikotarpį kainos „Nord Pool Spot“pakilo 3,5 karto, nors tuo metu į naujus tradicinės elektros gamybos pajėgumus iš esmės nebuvo investuojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai