Bendrovės ketina kartu pirkti elektrinės turto vertinimo paslaugas.
„Šiuo metu vyksta konstruktyvus dialogas, derinami dokumentai, pagal kuriuos pirksime turto vertinimo paslaugas. Jokie sprendimai dėl elektrinės pirkimo-pardavimo kol kas nėra priimti, juos turės priimti abiejų įmonių akcininkai“, – BNS teigė „Lietuvos energijos“ atstovė spaudai Ernesta Dapkienė.
VŠT vadovas Mantas Burokas BNS teigė, kad dėl jėgainės pirkimo-pardavimo sandorio bus sprendžiama sulaukus vertintojų nustatytos TEC-3 vertės.
„Mes dabar tariamės, bet panašu, kad tą pirmą žingsnį, kurį reikia atlikti – įsivertinti elektrinę – matome vienodai. Tą padarę toliau spręsime dėl sandorio sudarymo galimybių. (...) Dabar mes atnaujinome derybas (su „Lietuvos energija“ – BNS), darbai vyksta pakankamai rezultatyviai ir susitarėm įsivertinti, pažiūrėti kokia to objekto kaina ir gavus iš vertintojų tą kainą, spręsime dėl sandorio“, – BNS sakė M.Burokas.
Anot jo, turto vertinimo konkursą skelbs VŠT, o galutinį vertinimą tikimasi turėti jau šiemet.
„Manau, kad ilgai netruks. Dabar deriname formalumus, artimiausiu metu paruošime dirbą pirkimui ir pirkimas neužtruks ilgai, o vertinimas, tikėtina, iki mėnesio galėtų trukti. Labai tikėtina, kad da šiais metais mes žinosime jėgainės vertę“, – kalbėjo M.Burokas.
„Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas BNS teigė, kad grupei nusprendus perimti TEC-3, iki 2020-ųjų jėgainė galėtų veikti kaip galios rezervą užtikrinantis įrenginys, o vėliau reikėtų nuspręsti dėl jos paskirties.
„Akivaizdu, kad techniškai jo veikimo laikas yra apribotas. Šiandien jis visai neveikia, o po 2020 metų, kaip mes suprantame, atsiras nauji aplinkosaugos reikalavimai šiai jėgainei, ir jos veikimas taps dar labiau apribotas, o gal net neįmanomas. Iki to laiko vienintelė jo galima funkcija yra rezervas“, – BNS sakė D.Misiūnas.
Pasak jo, po 2020-ųjų jėgainė galėtų būti modernizuojama arba išardyta ir jos vietoje statoma nauja.
„Po 2020 metų reikėtų žiūrėti pagal situaciją. Visada gali bandyti jį modernizuoti, kad išmetimai būtų mažesni ir galėtų veikti, arba demontavimas. Priklausytų, kokia būtų to įrenginio funkcija – jeigu rezervo funkcija, tai būtų vienos investicijos, jeigu gamybos – tai geriau, manau, demontuoti ir pastatyti naują. Bet tai jokiu būdu dar nėra net svarstoma“, – pažymėjo D.Misiūnas.
Energetikos ministras Rokas Masiulis mano, kad „Lietuvos energija“ galėtų įsigyti ir modernizuoti jėgainę, kuri būtų kūrenama dujomis ir ateityje galėtų užtikrinti elektros rezervą.
„Lietuvos energija“ ir VŠT ilgą laiką nesutarė dėl TEC-3, kurią iš „Vilniaus energijos“ kitų metų vasarą perims VŠT. Sostinės savivaldybė norėtų, kad paramos elektros gamybai nebegaunančią ir neveikiančią jėgainę perimtų „Lietuvos energija“. Pastaroji anksčiau sutiko TEC-3 perimti, tačiau tik atlikus turto vertinimą.
D.Misiūnas pernai yra teigęs, kad „Lietuvos energija“ TEC-3 norėtų įsigyti už vieną eurą, tačiau preliminariu VŠT vertinimu, jėgainės vertė gali siekti apie 40 mln. eurų.
Pokalbiai dėl TEC-3 perėmimo vyksta nuo pernai rudens. Iš pradžių planuota, kad VŠT elektrinę iš „Vilniaus energijos“ perims iki 2016-ųjų pradžios, tačiau nepavyko sutarti dėl jos perdavimo „Lietuvos energijai“. Tuomet VŠT atsisakė elektrinę perimti, o „Vilniaus energija“ nuo sausio 1 dienos sustabdė jos veiklą, motyvuodama, kad jėgainė yra nuostolinga.
Šiuo metu šilumos ūkį nuomojanti „Vilniaus energija“ ginčijasi su Vilniaus šilumos tinklais, kam priklauso TEC-3. „Vilniaus energija“ teigia, kad perdavė neveikiančią elektrinę VŠT, tuo metu pastaroji teigia, kad elektrinė vis dar priklauso „Vilniaus energijai“.
„Lietuvos energijos“ statoma Vilniaus kogeneracinė elektrinė yra netoli TEC-3.