Pasak „Litgrid“, taip norima pasiruošti pokyčiams, mažinant šalies energetikos priklausomybę nuo iškastinio kuro, integruojantis rinkoms ir augant „žaliosios“ energijos gamybai.
„Mums yra svarbu įvertinti pasaulines tendencijas, numatyti galimus raidos scenarijus ilgalaikėje perspektyvoje ir iš anksto planuoti priemones ir resursus, kurių reikės Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje keliamų tikslų įgyvendinimui“, – pranešime sakė „Litgrid“ akcininkės „Epso-G“ Infrastruktūros direktorius ir „Litgrid“ valdybos pirmininkas Rimvydas Štilinis.
Studijos autoriai pasiūlys kelis scenarijus, įvertins generuojančias galias ir elektros rinką bei pateiks technines, ekonomines ir teisines priemonės, kad sistema veiktų efektyviai. Be to, ekspertai pateiks elektros gamybos, suvartojimo, importo ir eksporto srautų prognozes, įvertins subalansavimo galimybes, naujų sisteminių paslaugų poreikį ir galimybes jas užsitikrinti vietiniais resursais.
Studijos rengėjai taip pat turės įvertinti naujų technologijų, pavyzdžiui, energijos kaupiklių, išmanių perdavimo tinklų, gaminančių vartotojų ir kitų diegimo galimybes ir naudą ateityje.
Paraiškas konkursui galima teikti iki 2020 metų sausio 15 dienos.