Bendra paraiškomis prašoma šio kvietimo suma – 46 mln. 252,7 tūkst. eurų., nors planuojant šią paramos priemonę liepos mėnesį buvo numatyta mažiau – 29,9 mln. Eurų.
2022 m. birželio 30 d. paramos kvietime įsirengti saulės elektrinėms buvo patvirtintos 16,8 tūkst. paraiškų: iš jų 6,15 tūkst. pagrindiniame ir 10,7 tūkst. – rezerviniame sąraše.
Paramą gaus tiek pagrindiniame, tiek rezerviniame sąraše esantys ir saulės elektrines įsirengę buitiniai vartotojai.
„Gyventojai, siekdami sumažinti savo sąskaitas už elektrą, supranta būtinybę didinti savo namų ūkių energetinį savarankiškumą, ir toliau aktyviai investuoja į nuosavas saulės elektrines, tad skirdami paramą siekiame, kad jau 2030 m. kas trečias namų ūkis elektrą gamintųsi pats.
Gyventojai supranta saulės elektrinių naudą, ir tai yra valstybės pareiga suteikti jiems vis įmanomą pagalbą, kad kartu pasiektume strateginių tikslų – užsitikrinti vietinę generaciją ir energetinę nepriklausomybę”, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.
Lėšos priemonei jau numatytos ir bus skirtos, o šiuo metu vykdomos privalomos finansų skyrimo procedūros – rengiami ir derinami tarpinstituciniai dokumentai. Privalomas finansų skyrimo procedūras planuojama atlikti dar iki metų pabaigos, ir tuomet įsirengusiems saulės elektrines bus skirtos numatyto dydžio paramos išmokos.
Siekiantiems įsirengti saulės elektrines bei tapti gaminančiais vartotojams skiriama valstybės parama – iki 323 eurų 1 kW.
Pagal kvietimo taisykles, lėšos naujiems gaminantiems vartotojams pervedamos pilnai užbaigus saulės elektrinės įsirengimo ir pateikus pajungimo dokumentus. Tokios procedūros numatomos abiejuose sąrašuose esantiems gyventojams, tačiau rezerviniame sąraše esantiems ir įsirengusiems saulės elektrines, parama bus pervedama atlikus minėtus dokumentų rengimo procedūrinius veiksmus – t. y. po naujų metų.
Šiuo metu Lietuvoje gaminančių vartotojų registruota per 40 tūkstančių.