„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Moldova nusprendė per dvejus metus visiškai atsisakyti rusiškos energijos

Per dvejus metus Moldova gali visiškai įveikti energetinę priklausomybę nuo Rusijos, televizijos kanale „Moldova 1“ pareiškė Moldovos prezidentė Maia Sandu, rašo unian.net.
Moldovos prezidentė Maia Sandu
Moldovos prezidentė Maia Sandu / „AFP“/„Scanpix“
Temos: 3 Rusija Moldova Dujos

Pasak jos, Moldova jau dabar yra „praktiškai nepriklausoma“ nuo Rusijos, kai kalbama apie dujų tiekimą. Tačiau šalis yra priklausoma nuo kainų padėties Europos energijos rinkoje, todėl būtina investuoti į energijos vartojimo efektyvumą ir atsinaujinančius energijos šaltinius.

„Mes didiname šią nepriklausomybę ir tam tikru momentu visiškai nebepriklausysime nuo Rusijos Federacijos“, – sakė M.Sandu.

Moldova
Moldova

Moldovos prezidentė pažymėjo, kad visiška energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos bus įmanoma po dvejų metų, kai bus baigta tiesti magistralinė elektros linija Kišiniovas-Vulkeneštis. Ši linija sujungs Moldovos ir Rumunijos energetikos sistemas.

Rusija stengiasi pakenkti politinei padėčiai Moldovoje ir, jei įmanoma, surengti ten prorusišką perversmą, rašo unian.net. Šiam tikslui pasitelkiama prorusiška Moldovos gyventojų dalis.

Vasario mėnesį Moldovos prezidentė Maia Sandu paskelbė iš Ukrainos žvalgybos tarnybų sulaukusi informacijos apie Rusijos ketinimus įvykdyti valstybės perversmą.

Prezidentės Maia Sandu teigimu, Moldova gerai žino, kas yra jos draugai ir kas priešai. Ji patikino, kad jos šalis niekada nerems Rusijos žudikų, rašo unian.net.

Anksčiau Moldovos analitikas Denisas Cenusa portalui 15min sakė, kad Moldova „visada buvo pažeidžiama Rusijos atžvilgiu“.

„Mes turėjome rimtų nuogąstavimų, kad Rusija gali sėkmingai kaip ginklą išnaudoti Moldovos priklausomybę nuo rusiškų dujų, tačiau taip neatsitiko. Rusijai šiuo atžvilgiu nepavyko. Taigi šiais metais mes tikriausiai daugiau dėmesio skyrėme saugumui kaip tokiam ir tam, kas gali atsitikti Uždniestrės regione.

Mano nuomone, tikrosios problemos yra šalies viduje, o pažeidžiamumai kyla iš regionų, kur prorusiškos politinės jėgos turi stiprų, tvirtą ryšį su visuomene ir kur jos gali sėkmingai organizuoti antivyriausybinius protestus“, – teigė ekspertas.

Kritinį tašką įtampa pasiekė, kai Rusijai vykdant raketų ataką prieš Ukrainą, kariniai orlaiviai įskrido į Moldovos oro erdvę ir apsisukę sugrįžo atgal į Ukrainą. Po šio įvykio atsistatydino šalies ministrė pirmininkė Natalia Gavrilita.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų