Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Moteris pasiekė savo: įrodė, kad už elektrą naktimis neprivalo mokėti

Kaišiadorių rajone gyvenanti moteris nepakluso elektros tiekėjų reikalavimui susimokėti už naktinę elektrą, kurią prisuko skaitiklis. Šis buvo įrengtas per klaidą. Elektrą tiekianti bendrovė ESO piktinasi, kad taip kuriamas precedentas, todėl kreipėsi į Energetikos ministeriją.
Gavus įspėjimą, tačiau nesumokėjus skolos už elektrą, tenka padengti įsiskolinimą ir sumokėti už išjungtos elektros tiekimo atnaujinimą.
Elektros skaitiklis / Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr.

2013 metais Kaišiadorių rajone gyvenančios moters namuose buvo įrengtas elektros skaitiklis. Tačiau ESO (tuomet LESTO) darbuotojas suklydo ir sumontavo ne vienos, bet dviejų laiko zonų skaitiklį.

Pastebėjo klaidą po trejų metų

„Šią klaidą mes pripažinome ir atsiprašėme“, – 15min teigė ESO atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba.

Nepaisant to, moteris mokėjo už elektrą pagal dieninį tarifą, o už naktinį nemokėjo – manė, kad skaitiklis yra vienos laiko zonos.

Beje, tai buvo vienas skaitiklis, tik vietoj vienos laiko zonos skaitiklio buvo įrengtas dviejų.

ESO nuotr./ESO skaitiklių tikrinimas
ESO nuotr./ESO skaitiklių tikrinimas

ESO inspektoriai, šių metų sausį patikrinę įrenginį, iškart pastebėjo neatitikimą tarp klientės suvartotos ir deklaruotos elektros. „Apie tai informavome klientę ir dėjome visas pastangas geranoriškai spręsti situaciją, susidariusią mokėtiną sumą paskirstydami dalimis“, – teigė M.Burba.

Kainų komisija: kalti patys energetikai

Gyventojams elektrą tiekianti bendrovė ESO įsitikinusi, kad tokiu atveju moteris turėjo susimokėti ir už naktinę elektrą, net jei skaitiklis įrengtas per klaidą.

Tačiau kaišiadoriškė mano kitaip. Todėl ji atsisakė padengti skirtumą ir kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK), kuri užsiima tokių ginčų sprendimu.

Komisija lapkričio 14 dieną, ištyrusi ginčą, nusprendė, kad moteris yra teisi. „Vartotojas neturi padengti išlaidų, kurios susidarė dėl skirstomųjų tinklų operatoriaus kaltės“, – teigiama Komisijos sprendime.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Negana to, Kainų komisija įpareigojo ESO grąžinti moteriai pinigus, kuriuos ši sumokėjo.

Ginčo sprendėjai nutarė, kad dabar galiojantys teisės aktai nenumato, jog už elektrą reikia mokėti ir tais atvejais, kai jie netiksliai buvo apskaičiuoti dėl tiekėjų kaltės.

Plačiau šio ginčo komisija nekomentuoja, taip pat atsisako atskleisti ir moters tapatybę.

Elektros tiekėjai: tai sukels neaiškumų

ESO piktinasi Kainų komisijos sprendimu ir sako, kad tai sukels tik painiavos. „Manome, jog komisija savo sprendimu kuria precedentą ir įneša daugiau neaiškumo į teisinį reguliavimą“, – teigiama atsiųstame M.Burbos komentare.

Todėl praėjusį ketvirtadienį ESO atstovai susitiko su Energetikos ministerijos specialistais.

„Susitikimo metu pasiūlėme patikslinti Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisykles. Ministerijos atstovai palankiai vertino mūsų siūlymus aiškiau reglamentuoti atsiskaitymus už suteiktas paslaugas tokiais atvejais kaip šis ir išvengti interpretacijų“, – teigė ESO atstovas.

Tačiau panašu, kad kova dar nebaigta. Rugsėjo mėnesį Kainų komisija pasiūlė Energetikos ministerijai pakeisti taisykles, ir tokiais atvejais, kai suklysta patys tiekėjai, neperskaičiuoti mokėtinų sumų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?