Investuotojai abejoja, kad pirmaujančios pasaulyje naftą išgaunančios šalys sugebės imtis kokių nors ryžtingų priemonių, kad visiškai įgyvendintų susitarimą riboti naftos gavybą, pažymi „MarketWatch“.
Be to, rinkos dalyvius domina tai, ar Libija prisijungs prie gavybą ribojančio susitarimo.
„Realybė yra tokia, kad OPEC neturi galimybių užtikrinti gavybos ribojimo, – mano „SCI International“ analitikas Gao Jianas. – Tai yra ilgametė kartelio problema.“
Tačiau jis pabrėžė, kad jeigu Saudo Arabija pasisakys už tai, kad reikia labiau riboti naftos eksportą, rinkoje gali kilti nauja investavimo į naftą banga.
Antradienį spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ sumažėjo 0,22 JAV dolerio, arba 0,42 proc., iki 52,15 JAV dolerio. Pirmadienį ši nafta atpigo 0,05 JAV dolerio, arba 0,1 proc., iki 52,37 JAV dolerio.
O rugsėjo mėnesio ateities sandorių WTI naftos barelis elektroninės prekybos Niujorko prekių biržoje (NYMEX) metu atpigo 0,17 JAV dolerio, arba 0,34 proc., iki 49,22 JAV dolerio. Vakar šios naftos barelio kaina sumažėjo 0,19 JAV dolerio, arba 0,38 proc., iki 49,39 JAV dolerio.
Tuo tarpu „Morgan Stanley“ analitikai atkreipia dėmesį į kelis veiksnius, kurie rodo, jog naftos paklausa auga. Jų teigimu, JAV, Europos, Kinijos, Brazilijos ir Indijos naftos perdirbimo gamyklose auga perdirbimo apimtys.
Be to, naftos atsargos demonstruoja deficito ženklus dėl stabiliai augančios paklausos. Tai ypač pasakytina apie Angolą ir Rusiją. „Urals“ naftos kaina šiuo metu yra beveik tokia pat, kaip ir „Brent“, nors rusiškos naftos kokybė yra prastesnė.