Rugsėjo mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ pirmadienį ryte siekė 42,93 JAV dolerio už barelį ir buvo 0,31 JAV dolerio (0,72 proc.) mažesnė nei ankstesnės prekybos sesijos uždarymo metu.
Penktadienio prekybos sesijos pabaigoje šie sandoriai pabrango 0,89 JAV dolerio (2,1 proc.) iki 43,24 JAV dolerio už barelį.
Tuo tarpu rugpjūčio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) sumenko 0,33 JAV dolerio (0,81 proc.) iki 40,22 JAV dolerio už barelį.
Penktadienio prekybos sesijos pabaigoje šie sandoriai pabrango 0,93 JAV dolerio (2,4 proc.) iki 40,55 JAV dolerio už barelį.
Praėjusią savaitę WTI nafta atpigo 0,3 proc., o „Brent“ kaina ūgtelėjo 1 proc., rodo „Dow Jones Market“ duomenys.
„Rekordiškai didelis atsargų lygis Jungtinėse Valstijose ir antroji [koronavirusinės infekcijos] banga pasaulyje prisidėjo prie prielaidos, kad OPEC+ šią savaitę gali priimti netikėtą sprendimą pratęsti naftos gavybos sumažinimą 9,7 mln. barelių per parą ir kitą mėnesį, tačiau manome, kad tai mažai tikėtina, atsižvelgiant į tai, kad kainos beveik padvigubėjo, palyginti su balandžio mėnesį užfiksuotu lygiu“, – teigė „S&P Global Platts“ cituojami Singapūro „Oversea-China Banking Corp“ (OCBC) ekspertai.
Šaltiniai, susipažinę su derybų eiga, teigė, jog ekonomikos atsigavimo fone esama nedidelės galimybės, kad bus nuspręsta pratęsti galiojantį naftos gavybos sumažinimą, pranešė agentūra. Tai reiškia, kad rugpjūčio mėnesį naftos gavybos sumažinimas sieks 7,7 mln. barelių per parą.
Tuo pačiu metu naujų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius per keturias dienas JAV viršijo 60 tūkst., rašo „S&P Global Platts“. Brazilijoje, Indijoje ir Pietų Afrikoje taip pat pastebimas naujų užkrato atvejų skaičiaus augimas.
JAV bendrovės „Baker Hughes“ penktadienį paskelbti duomenys parodė, kad JAV veikiančių naftos ir dujų gręžimo įrenginių skaičius praėjusią savaitę sumažėjo 5 vienetais iki 258 vienetų. Prieš metus šalyje veikė 958 gręžimo įrenginiai.
Kalbant tik apie naftos gręžimo įrenginius, jų skaičius sumažėjo 4 vienetais iki 181. Prieš metus veikė 788 tokie įrenginiai. Šis rodiklis neauga nuo savaitės, pasibaigusios kovo 13 dieną, pažymi „MarketWatch“.