Rinkos reakcija į ketvirtadienį įvykusį Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) posėdį, kuriame nebuvo imtasi jokių praktinių veiksmų, buvo trumpalaikė ir „Brent“ rūšies nafta sesijos pabaigoje pirmą kartą nuo 2015 metų pabaigos kainavo daugiau kaip 50 JAV dolerių už barelį. Rinkoje ir toliau dominuoja teigiami lūkesčiai ir dauguma investuotojų mano, kad sunkiausi laikai jau baigėsi.
Naftos kainų smukimas tęsiasi jau 18 mėnesių ir visą tą laiką OPEC nesugebėjo imtis jokių praktinių priemonių padėčiai stabilizuoti. Gavybos kvotos neveikia, gavyba daugelyje šalių auga, o pavasarį aktyviai svarstyta gavybos įšaldymo iniciatyva žlugo.
Šaltinių kartelyje duomenimis, balandį OPEC valstybės narės gavybą padidino 188 tūkst. barelių per dieną iki 32,44 mln. barelių per dieną.
Pasak analitikų, dėl to kyla klausimas, ar OPEC ateityje sugebės išlaikyti savo, kaip kainų kartelio, funkciją ir daryti rinkai įtaką – net ne lemiamą, kaip yra buvę praeityje, o bent jau didelę.
Tuo tarpu JAV energetikos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad šalies komercinės naftos atsargos praėjusią savaitę sumažėjo 1,37 mln. barelių.
„Brent“ rūšies naftos kainos rugpjūčio sandoriams Londono biržoje „ICE Futures“ penktadienio ryte smuktelėjo 1 centu iki 50,03 JAV dolerio už barelį.
WTI rūšies naftos kainos liepos sandoriams Niujorko prekių biržos (NYMEX) elektroninėje prekybos sesijoje sumenko 2 centais iki 49,15 JAV dolerio už barelį.