Naftos kainos baigia savaitę su minuso ženklu

Investuotojams nerimaujant dėl pasaulio ekonomikos augimo perspektyvų, naftos kainos penktadienį traukia žemyn ir savaitę baigia didžiausiu nuo metų pradžios nuosmukiu.
Naftos gavyba Šiaurės Dakotoje
Naftos gavyba / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Nafta Naftos kaina

Balandžio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios smuko 0,44 JAV dolerio, arba 0,71 proc., iki 61,19 JAV dolerio už barelį.

O kovo mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) sumenko taip pat 0,44 JAV dolerio, arba 0,84 proc., iki 52,2 JAV dolerio už barelį.

Ketvirtadienį „Brent“ atpigo 1,06 JAV dolerio, arba 1,69 proc., o WTI – 1,37 JAV dolerio, arba 2,54 procento.

Nuo savaitės pradžios „Brent“ kaina sumažėjo 2,5 proc., o WTI – 5,5 procento.

Anglijos bankas ketvirtadienį įvykusiame posėdyje pablogino šalies ekonomikos augimo prognozę ir dabar numato, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet padidės 1,2 proc., o ne 1,7 proc., ir tai lems „Brexit“, pasaulio ekonomikos augimo lėtėjimas ir visame pasaulyje vyraujantis neapibrėžtumas.

Jeigu ši prognozė pasitvirtins, Didžiosios Britanijos ūkio prieaugis šiemet bus mažiausias nuo 2009 metų.

Europos Komisija, atsižvelgusi į slopinantį poveikį, kurį Europos ekonomikai daro netikėtas Vokietijos ūkio augimo lėtėjimas ir Prancūzijoje vykstantys protestai, taip pat gerokai pablogino euro zonos ūkio augimo 2019 metais prognozę.

Dabar Komisija numato, kad euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet padidės 1,3 proc., nors dar lapkritį buvo tikėtasi 1,9 proc. augimo.

Sumažinta buvo ir BVP augimo 2020 metais prognozė – nuo 1,7 iki 1,6 procento.

Labiausiai – nuo anksčiau numatytų 1,2 proc. iki vos 0,2 proc. – buvo sumažinta Italijos ūkio augimo šiais metais prognozė. Jeigu ji pasitvirtins, Italijos BVP prieaugis šiemet bus mažiausias per penkerius metus.

O televizijos kanalas CNBC pranešė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu iki kovo 1 dienos veikiausiai neįvyks, tačiau net ir suėjus šiam terminui Jungtinės Valstijos greičiausiai nepadidins 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms taikomų muitų, kurie šiuo metu sudaro 10 proc. ir kuriuos D. Trumpas yra pagrasinęs pakelti iki 25 procentų.

„Didėjantis pesimizmas dėl prekybos karo akcijų ir naftos rinkose skatina smukimą, – mano finansų maklerio įmonės „Rakuten Securities“ žaliavų rinkos analitikas Satoru Yoshida. – Šiuo metu naftos vartojimas nemažėja, tačiau makroekonominių rodiklių bloginimas leidžia spėti, kad „juodojo aukso“ paklausa ateityje gali sumažėti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai