O vasario mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) smuktelėjo 0,15 JAV dolerio, arba 0,32 proc., iki 46,07 JAV dolerio už barelį.
Trečiadienį „Brent“ pabrango 4 JAV doleriais, arba 7,9 proc., o WTI – 4,69 JAV dolerio, arba 8,6 procento.
Pirmadienį naftos kainos iki sesijos pabaigos smuko į žemiausius nuo 2017 metų liepos mėnesio lygius, o antradienį prekyba nevyko.
Kainų augimą trečiadienį paskatino Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako pareiškimas apie tai, kad kitų metų pirmąjį pusmetį naftos rinka stabilizuosis. „Juodojo aukso“ kainų šuolis gruodžio 26-ąją buvo didžiausias nuo 2016 metų lapkričio 30 dienos, kai buvo sudarytas pirmasis OPEC šalių ir jų partnerių – vadinamosios OPEC+ grupės – susitarimas.
„Man atrodo, kad dėl tų bendrų veiksmų, kurie šių metų gruodį Vienoje buvo įtvirtinti OPEC ir ne OPEC šalių susitarimu, padėtis pirmąjį pusmetį bus stabilesnė ir labiau subalansuota“, – pareiškė ministras televizijos kanalui „Rusija 24“. Jis pridūrė, kad „vasarą paklausa tradiciškai augs“ ir tai taip pat padės rinkoje atkurti paklausos ir pasiūlos pusiausvyrą.
Pasak „Saxo Bank“ vyriausiojo žaliavų stratego Ole Hanseno, svarbu, kad „Brent“ kaina vėl perkopė 50 JAV dolerių už barelį ribą – „ labai svarbų lygį ir psichologiniu, ir techniniu požiūriu“.
Analitikai tikisi, kad naftos kainos 2019 metų pradžioje kils, ir viliasi, jog nuogąstavimai dėl silpnos paklausos, kurią, kaip baiminamasi, slopins pasaulio ūkio augimo lėtėjimas, nepasitvirtins.
Investicinio banko „Tudor Pickering Holt“ ekspertų nuomone, didžiausia naftos rinkos problema 2019 metais gali tapti ne gavybos perteklius, o pasiūlos deficitas.
Visgi, nepaisant trečiadienio šuolio, „Brent“ kaina yra 7 proc. mažesnė negu gruodžio pradžioje, o WTI nuo mėnesio pradžios atpigo daugiau kaip 9 procentais.