O rugpjūčio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) ūgtelėjo 0,02 JAV dolerio, arba 0,03 proc., iki 71,67 JAV dolerio už barelį.
Ketvirtadienį „Brent“ atpigo 1,29 JAV dolerio, arba 1,7 proc., o WTI – 1,48 JAV dolerio, arba 2 procentais.
Rinkos dalyviai daugiausia dėmesio tebeskiria sergamumo COVID-19 įvairiuose pasaulio regionuose pokyčiams. Prekiautojai nerimauja, jog dėl spartaus naujosios – delta – atmainos plitimo įvairiose šalyse gali būti vėl nustatyta karantino apribojimų, o tai pakirstų naftos paklausą.
Be to, anksčiau šią savaitę žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie tai, kad Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) pasiekė kompromisą su OPEC+, laukiama žinių iš šios Naftą eksportuojančių valstybių organizaciją (OPEC) ir jos sąjungininkus vienijančios grupės.
Agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais, pranešė, kad JAE suderino naują bazinį gavybos lygį, kuriuo remiantis skaičiuojama, kiek šalis turi sumažinti savo gavybą pagal galiojantį OPEC+ susitarimą dėl gavybos ribojimo.
Šaltinių duomenimis, šis bazinis lygis nuo dabartinių 3,17 mln. barelių per dieną bus padidintas iki 3,65 mln. barelių per dieną.
Dabar šalis pritars Saudo Arabijos pasiūlymui OPEC+ susitarimą dėl gavybos ribojimo pratęsti iki 2022 metų gruodžio, pranešė agentūros šaltiniai.
„Šią savaitę pasirodžius pranešimams apie tai, kad Saudo Arabija ir JAE išsprendė nesutarimus, investuotojai, kurie savo strategijoje rėmėsi tuo, kad naftos kainos kils, pradėjo uždarinėti pozicijas“, – teigia banko ANZ ekspertai.
Dėl tokio susitarimo, analitikų nuomone, didesnės gavybos kvotos gali pareikalauti ir kitos šalys, pavyzdžiui, Irakas.