Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naftos kainos toliau traukia žemyn

Per praėjusią savaitę smukusios naftos kainos pirmadienį toliau traukia žemyn. Spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios nusileido 1,77 JAV dolerio, arba 2,5 proc., iki 68,93 JAV dolerio už barelį.
Nafta
Nafta / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Nafta Naftos kaina

O rugsėjo mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) smuko 1,83 JAV dolerio, arba 2,68 proc., iki 66,45 JAV dolerio už barelį.

Prekybos sesiją abiejų rūšių naftos kainos gali užbaigti žemiausiuose per maždaug pustrečio mėnesio lygiuose, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.

Per praėjusią savaitę kainos smuko labiausiai per kelis mėnesius. „Brent“ atpigo daugiau kaip 6 proc., o WTI – maždaug 7 procentais.

Spaudimą naftos rinkai toliau daro didėjantys nuogąstavimai dėl spartaus naujosios koronaviruso delta atmainos plitimo, kuris gali pakirsti „juodojo aukso“ paklausą pasaulyje, rašo portalas „Trading Economics“.

Kinija yra didžiausia pasaulyje naftos importuotoja ir, „kol kai kurios šalys, regis, mokosi gyventi koronaviruso sąlygomis, Kinijos valdžia laikosi visiško nepakantumo politikos“ ir griežtina kelionių apribojimus bei karantino priemones, aiškina banko „Julius Baer“ vyriausiasis makroekonomistas Norbertas Rueckeris.

Pasak Nyderlandų banko ING analitikų, neigiamą poveikį rinkai taip pat padarė Kinijos muitinės paskelbti duomenys, kurie parodė, kad Kinijos naftos importas liepą, palyginti su birželiu, sumažėjo.

JAV banko „Goldman Sachs“ ekspertai, atsižvelgę į priemones, kurių Pekinas imasi siekdamas pažaboti spartų koronaviruso plitimą ir į jų poveikį išlaidoms, pablogino Kinijos ekonomikos augimo prognozes.

Dabar jie numato, kad trečiąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės tik 2,3 proc., o ne 5,8 procento. Metinis prieaugis, jų vertinimais, liepos–rugsėjo mėnesiais sudarys 8,3 proc., o ne 8,6 procento.

Tuo tarpu Kinijos BVP augimo ketvirtąjį ketvirtį prognozė buvo gerokai pagerinta ir ekspertai dabar numato, kad spalio–gruodžio mėnesiais, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, šalies ūkio prieaugis sudarys 8,5 proc., o ne anksčiau prognozuotus 5,8 procento.

Kinijoje praėjusį penktadienį buvo nustatyti 125 nauji COVID-19 atvejai – daugiausiai nuo sausio vidurio. Dėl to šalies valdžia, kaip pranešama, labiausiai nukentėjusiuose regionuose įveda naujus apribojimus ir, be kita ko, atšaukia orlaivių skrydžius, riboja viešojo transporto eismą ir taksi paslaugų teikimą.

O Jungtinėse Valstijose naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų paros skaičius šeštadienį viršijo 100 tūkst. ir buvo vėl pasiekta sergamumo riba, kuri paskutinį kartą buvo viršyta žiemą.

Šalies sveikatos priežiūros pareigūnai baiminasi, kad užsikrėtimo ir mirties atvejų toliau daugės, jeigu nebus padidintas skiepijimo tempas, rašo agentūra „Associated Press“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?