Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Nord Stream 2“ dujotiekiui – kliūtys Lenkijoje

Kritiškai daugumoje ES valstybių vertinamas „Gazprom“ dujotiekio projektas „Nord Stream 2“ netikėtai susidūrė su kliūtimis Lenkijoje. Nors dar visai neseniai Lenkija buvo įtraukta į partnerių sąrašą. Lenkijos reguliatorius „UOKiK“ atmetė galimybę Lenkijai dalyvauti projekte, ir kaip tik tai gali apsunkinti Vakarų kompanijoms dalyvauti „Nord Stream 2“, rašo „Vedomosti“.
„Nord Stream“ dujotiekis
"Nord Stream" dujotiekis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Dujos Gazprom

Lenkijos antiminopolijos tarnyba „UOKiK“ paskelbė prieštaraujanti, kad būtų įsteigta bendra „Gazprom“ įmonė kartu su Europos dujų kompanijomis – „Shell“, „Uniper“ (buvęs E.On), „Wintershall“, OMV ir „Engie“. Šis konsorciumas turėtų statyti „Nord Stream 2“.

Kol kas projektą visiškai valdo „Gazprom“, taip pat ir statybinę dalį. Lenkijos tarnyba argumentavo, kad šis projektas gali apriboti konkurenciją. „Gazprom“ išlieka didžiausiu dujų tiekėju Lenkijoje, todėl papildomi srautai gali paveikti kitus žaidėjus Lenkijoje. Pats Rusijos koncernas dar turi teisę atsakyti į šį sprendimą, o dabar kaip tik ir ruošia atsakymus.

„Vedomosti“ rašo, kad jei lenkų sprendimas įsiteisės galutinai, „Gazprom“ turės keisti visą projektą. Arba veikti jau be Vakarų partnerių. Tiesa, kaip rašo rusų leidinys, dar galimos derybos tarp Lenkijos reguliatoriaus ir „Gazprom“. Galbūt bus susitarta, kad „Nord Stream 2“ nepaveiks kitų dujų tiekėjų Lenkijoje.

„Nord Stream 2“ turėtų driektis šaliau jau veikiančio dujotiekio „Nord Stream“ ir padidinti dujų tiekimo srautus iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos