Paryžiuje įsikūrusi organizacija pranešė, jog bendra OPEC naftos gavyba sausį smuko 0,93 mln. barelių per dieną iki 30,83 mln. barelių per dieną.
OPEC šalys ir jų sąjungininkai, įskaitant Rusiją, gruodžio pradžioje sutarė savo bendrą gavybą nuo sausio 1 dienos sumažinti 1,2 mln. barelių per dieną ir tokiu būdu pašalinti „juodojo aukso“ pasiūlos perteklių bei paskatinti jo brangimą.
TEA skaičiavimais, OPEC šalys vadinamojo Vienos susitarimo sausį laikėsi 86 proc., o vien Saudo Arabija, JAE ir Kuveitas savo gavybą sumažino labiau negu žadėjo.
Tuo tarpu prie susitarimo prisijungusios ne OPEC šalys jo laikėsi tik 25 procentais.
TEA duomenimis, Rusija savo gavybą sumažino tik 18 proc. žadėto kiekio, o Azerbaidžanas – 15 procentų. Kazachstanas gi savo gavybą padidino.
Ankstesnių OPEC ir jos partnerių susitarimų dėl gavybos mažinimo kai kurios šalys iš pradžių taip pat griežtai nesilaikydavo.
TEA taip pat pranešė, jog bendra naftos pasiūla pasaulyje sausį sumažėjo 1,4 mln. barelių per dieną iki 99,7 mln. barelių per dieną.
Paryžiuje įsikūrusi organizacija pranešė, jog bendra OPEC naftos gavyba sausį smuko 0,93 mln. barelių per dieną.
Organizacija pažymėjo, kad Venesuelos valstybinei naftos bendrovei PDVSA Jungtinių Valstijų sausį nustatytos naujos sankcijos rinkoje kol kas nesukėlė jokių trikdžių.
„Naftos kainų šuolio nebuvo, nes rinka tebeturi perteklių, kuris susikaupė 2018 metų antrąjį pusmetį, kai, apytikriais skaičiavimais, pasiūla paklausą viršijo 1,3 mln. barelių per dieną“, – pažymėjo TEA.
Organizacijos duomenimis, naftos gavyba Venesueloje smuko maždaug 30 tūkst. barelių per dieną iki 1,26 mln. barelių per dieną.
TEA taip pat padidino šiųmetinio naftos tiekimo iš OPEC nepriklausančių šalių įvertį ir dabar numato, kad „juodojo aukso“ pasiūla iš šių šalių 2019 metais padidės 1,8 mln. barelių per dieną, o ne 1,5 mln. barelių per dieną, kaip prognozuota anksčiau.