OPEC+ narės surengs posėdį, kad susitartų dėl naftos gavybos lygio vasario mėnesiui

Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) narės ir jų partnerės pirmadienį surengs posėdį vaizdo ryšio priemonėmis, kad nustatytų naftos gavybos lygį vasario mėnesiui, kurį jos tikisi ir toliau didinti.
OPEC
OPEC / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 OPEC Nafta

2020 metais prasidėjusi COVID-19 pandemija padarė daug žalos naftos rinkai.

Nepaisant nuosaikaus kainų atsigavimo praėjusių metų pabaigoje, trylika naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narių, vadovaujamų Saudo Arabijos, ir dešimt jų sąjungininkių, vadovaujamų Rusijos (OPEC+), vis dar privalo atsižvelgti į itin nestabilias rinkos sąlygas.

Po pastarojo vaizdo ryšio priemonėmis rengto susitikimo, įvykusio lapkričio 30–gruodžio 3 dienomis, OPEC+ narės sutiko sausį padidinti gamybos lygį puse milijono barelių per parą.

Tame pačiame posėdyje OPEC+ susitarė susitikti kiekvieno mėnesio pradžioje ir nuspręsti dėl ateinančio mėnesio gavybos apimčių koregavimo.

Šis susitarimas „atvėrė kelią per ateinančius mėnesius palaipsniui į rinką grąžinti 2 milijonus barelių naftos per parą“, – sekmadienį teigė OPEC generalinis sekretorius Mohammedas Barkindo.

Laukiančios kliūtys

OPEC narės paprastai susitinka du kartus per metus kartelio būstinėje Vienoje, tačiau pernai buvo aukščiausiojo lygio susitikimai planuojami dažniau, siekiant nuolatos išlaikyti įtaką naftos rinkai pandemijos metu.

Nepaisant to, kad paklausos tendencijos tebeišlieka neapibrėžtos, analitikai teigė, jog OPEC+ parodė, kad gali valdyti rinką, nes „Brent“ ir „ West Texas Intermediate“ (WTI) rūšių nafta praėjusią savaitę baigė maždaug 50 JAV dolerių už barelį kainų lygyje.

Nors kainos buvo gerokai mažesnės nei 2020 metų pradžioje, jos buvo buvo didesnės nei įvairiu metu praėjusiais metais, ypač kovo mėnesį, kai Maskva ir Rijadas pradėjo trumpą, bet intensyvų naftos kainų karą, dėl kurio kainos smuko.

Rusija ir Saudo Arabija yra atitinkamai antra ir trečia pagal dydį naftos gamintojos pasaulyje po JAV.

2020 metų balandžio 20 dieną WTI naftos kaina smuko iki minus 40,32 JAV dolerio už barelį – tai reiškia, kad gamintojai mokėjo pirkėjams, kad jie pasiimtų naftą.

Abiejų naftos milžinių santykiai nuo to laiko pagerėjo, o gruodžio viduryje Rusijos ir Saudo Arabijos ministrai susitiko, taip pademonstruodami vienybę.

Visgi vyriausybėms pradedant skiepijimo nuo koronaviruso programas, vis dar sunku numatyti paklausos raidą.

Nepaisant OPEC+ šalių rūpesčio, šalys, nepriklausančios sistemai, daro didelę įtaką naftos rinkai; daugiausia JAV, kuri išgauna 11 mln. barelių naftos per parą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų