Jis teigė negalintis vienareikšmiškai įvertinti, ar ši lengvata yra reikalinga, ar ne, nes tai yra socialiai jautrus klausimas.
„Šis klausimas pasidaro jautrus rudenį. Daug kas priklauso nuo to, kaip atrodys energetinių išteklių kainos, jų tendencijos. Jeigu išliktų mažėjimo tendencijos, na, gal tai būtų mažiau jautru ir tuomet būtų galima su lengvata atsisveikinti“, – teigė J.Razma.
Būtų ne visai politiškai sąžininga dabar, tapus opozicija, pradėti mojuoti lengvatomis, – pridūrė J.Razma.
„Mūsų darbotvarkėje šitas klausimas kol kas nebuvo įrašytas, mes paprastai svarstome klausimus, kurie yra Seimo darbotvarkėje. Jeigu antradienį bus numatytas koks projektas, mes formuluosime savo poziciją“, – paklaustas apie Seimo konservatorių frakcijos požiūrį į lengvatą, tikino jos seniūno pavaduotojas.
J.Razma priminė, kad būdami valdančiojoje daugumoje praėjusios kadencijos Seime, konservatoriai laikėsi požiūrio, kad įvairių lengvatų reikia atsisakyti.
„Būtų ne visai politiškai sąžininga dabar, tapus opozicija, pradėti mojuoti lengvatomis“, – pridūrė J.Razma.
„Tikimės, kad valdantieji įvertins biudžeto galimybes, įvertins šilumos kainų tendencijas, socialinę situaciją ir tikėčiausi Vyriausybės pozicijos, kadangi tai susiję su nemažais biudžetiniais pinigais“, – sakė opozicijos atstovas.
Konservatorius ramino, kad panaikinus PVM lengvatą šildymui, kompensacijų negaunančios vidutinės šeimos mėnesinės išlaidos padidės tik keliais procentais.
Kęstučio Glavecko pataisos Seimas nesvarstė
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas priminė, kad dar balandžio mėnesį pasiūlė pataisas, pagal kurias PVM lengvata šildymui būtų pratęsta dar pusei metų. Vis dėlto, Seimas jos nesutiko svarstyti.
„Vyriausybė nepasiūlė efektyvesnės sistemos kompensuoti (už šildymą) atskiroms grupėms žmonių, kuriems reikia pagelbėti“, – savo frakcijos požiūrį į kompensacijos pratęsimą paaiškino K.Glaveckas.
Jis sakė, kad ši lengvata yra ypatingai aktuali nerenovuotuose daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms, o tarp jų yra nemažai pensininkų, kurių perkamoji galia nedidėja. Dėl šios priežasties lengvatos, anot K.Glavecko, šiuo metu naikinti nereikėtų.
Pasiteiravus, kada būtų tinkamas metas atsisakyti PVM lengvatos šildymui , liberalas teigė, kad viskas priklauso nuo šalies ekonomikos augimo ir šį žingsnį derėtų žengti esant palankiai ūkio situacijai.
Seimo nariams nenusprendus pratęsti PVM lengvatos šildymui ir karštam vandeniui, nuo liepos 1 d. jis išaugtų iki 21 proc.