„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po septynių dešimtmečių Meksika pagaliau ryžosi atverti naftos pramonę užsienio investuotojams

Meksika šią savaitę planuoja panaikinti dar nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio šalyje esantį valstybinės naftos bendrovės „Pemex“ monopolį. Trečiadienį šalies vyriausybė paskelbs pirmąjį aukcioną dėl privačių investuotojų pritraukimo į Meksikos naftos sektorių, kurio vertė 2018 m. sieks 62,5 mlrd. dolerių, praneša naujienų svetainė bloomberg.com.
„Pemex“ degalinė
„Pemex“ degalinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pemex“ turi monopolį Meksikos naftos sektoriuje nuo 1938 m., kuomet tuometis šalies prezidentas Lazaro Cardenas nacionalizavo šalies naftos telkinius.

Nuo planuojamų aukcionų sėkmės priklausys, ar Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto prisidės prie dešimtmetį trunkančio naftos gavybos mažėjimo sustabdymo, ir ar įvykdys savo pažadus padvigubinti ekonomikos augimo tempus iki 2018 m.

Naftos gavybos apimtys Meksikoje nukrito beveik 50 proc. 2014 m. ir dėl to šalies vyriausybė buvo priversta sumažinti savo išlaidas. 

Naftos gavybos apimtys Meksikoje nukrito beveik 50 proc. 2014 m. ir dėl to šalies vyriausybė buvo priversta sumažinti savo išlaidas. 

„Šis procesas yra gyvybiškai svarbus. Tau puiki proga Meksikai mobilizuoti savo ekonomiką ir pasiekti 5 proc. augimo tempą, tokį, kokio nebuvo pastaruosius 30 metų“, – sakė buvęs Meksikos vadovas Vincente Foxas.

Trečiadienį vyksiančio aukciono metu Meksikos vyriausybė sieks pritraukti investuotojus į naftos telkinius sekliuose pietrytiniuose Meksikos įlankos vandenyse. Apie savo dalyvavimą jau paskelbė 17 įmonių, tarp kurių yra ir tokios naftos milžinės kaip „Exxon Mobil Corp.“ ir „Chevron Corp.“.

V.Foxas taip pat teigė besiderantis su vienu privačių investicijų fondu, kuris planuoja dalyvauti aukcione.

Leidimas privatiems investuotojams dalyvauti naftos pramonėje reiškia didžiulį pokytį šaliai, kurioje kelios kartos mokinių buvo raginamos didžiuotis „Pemex“ ir kurioje buvo minimos metinės, kuomet Meksikos naftos telkiniai buvo nacionalizuoti ir atimti iš JAV bei Didžiosios Britanijos įmonių.

L.Cardenui daugiau negu prieš 70 metų nacionalizavus bendrovei „Royal Dutch Shell Plc“ ir kitoms priklausiusius naftos telkinius, meksikiečiai net aukojo savo juvelyrinius dirbinius ir turtą vyriausybei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs