Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prognozė: JAV dėl skalūnų naftos iki 2023 m. taps grynąja naftos eksportuotoja

Jungtinių Valstijų naftos eksportas jos importo apimtis viršys 2023 metais ir daugiausia tam įtakos turės skalūnų naftos gavyba, kuri viršys vidaus rinkos paklausą, prognozuoja konsultacijų bendrovės „PIRA Energy Group“ analitikai.
Lenkija lenkia Lietuvą skalūnų dujų paieškose
Lenkija lenkia Lietuvą skalūnų dujų paieškose / Liepos Želnienės nuotr.

Jų parengtoje apžvalgoje nurodoma, kad iki 2031 metų JAV grynasis naftos eksportas pasieks 3,3 mln. barelių per parą. O skalūnų naftos gavybos apimtis iki 2025 metų padvigubės iki 14,2 mln. barelių per parą.

Be to, PIRA analitikai mano, kad JAV Kongresas norės padidinti naftos pardavimą iš strateginio rezervo, kad finansuotų įvairias programas. Šiuo metu šiame rezerve yra 696 mln. barelių naftos, o vidutinė jo pirkimo kaina yra 29,7 JAV dolerio už barelį, rodo JAV energetikos departamento duomenys.

Verta paminėti, kad iki 2015 metų naftos eksportas iš JAV iš esmės buvo uždraustas. Tačiau vėliau tuometinis prezidentas Barackas Obama panaikino 40 metų galiojusį įstatymą. Nuo tada JAV kompanijos aktyviai eksportuoja į Europos ir Kinijos rinkas.

Tačiau bent jau kol kas JAV išlieka grynąja naftos importuotoja: pernai šalis importavo vidutiniškai 7,9 mln. barelių per parą. Per rugpjūčio 18 d. pasibaigusią savaitę šalis importavo maždaug 8,79 mln. barelių per parą.

Beje, JAV daugiausia importuoja sunkiosios naftos, kurią perdirba dauguma naftos perdirbimo gamyklą, o eksportuoja lengvąją naftą, išgautą skalūnų telkiniuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų