„Be abejo, dabartinis šių pataisų variantas švelnesnis už pradinį. Jis leidžia šaliai, kurios teritorijoje vamzdynas iš jūros išnyra į sausumą, savarankiškai spręsti reguliavimo klausimus“, – sakė Aleksandras Novakas.
„Todėl esu tikras, jog pataisos neturės neigiamos įtakos „Nord Stream 2“ projekto įgyvendinimui. Akivaizdu, kad šis projektas – komercinio pobūdžio, juo suinteresuotos Europos kompanijos ir jos vartotojai, jis įgyvendinamas ir finansuojamas kartu su Europos investuotojais“, – paaiškino Rusijos ministras.
ES nuolatinių atstovų komitetas („Coreper“) vasarį patvirtino Europos Komisijos pasiūlytas ir su Europos Parlamentu suderintas ES dujų direktyvos pataisas, kurios, kaip manoma gali apsunkinti „Nord Stream 2“ projektą, bet nutiesti vamzdyno nesutrukdys. Šias pataisas tvirtins Europos Parlamentas ir Europos Taryba.
Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovas Dominique'as Ristori šio mėnesio pradžioje pareiškė, kad ES dujų direktyvos pataisos bus taikomos ir „Nord Stream 2“.
Rusijos planais, 1,23 tūkst. kilometrų ilgio „Nord Stream 2“, kurio projektinis pralaidumas bus 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, per jūrą turėtų būti nutiestas iki 2020 metų pradžios. Vamzdynas bus paklotas greta jau veikiančio dujotiekio „Nord Stream 1“ ir padvigubins jo pajėgumą. Projekto sąmata – beveik 10 mlrd. eurų.
Vienintelis projektą vystančios bendrovės „Nord Stream 2“ akcininkas yra Rusijos koncernas „Gazprom“, o jo partneriai jame – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra finansavimo dalininkai ir būsimos naudos gavėjai.