„Karalystė ir toliau atidžiai stebi padėtį naftos rinkose ir yra pasirengusi kartu su OPEC+ bei kitais gamintojais imtis bet kokių papildomų priemonių“, – pažymima vyriausybės antradienį paskelbtame pranešime, kurį cituoja oficialioji naujienų agentūra SPA.
Pasak agentūros, ministrų kabinetas pabrėžė, jog karalystė nuolat stengiasi siekti stabilumo naftos rinkose, ir patvirtino, jog šalis neatsisako sutartų įsipareigojimų dėl gavybos sumažinimo.
Naftą eksportuojančių valstybių organizacija (OPEC) ir jos sąjungininkai – vadinamoji OPEC+ grupė – praėjusią savaitę sutarė gegužę ir birželį bendrą gavybą sumažinti rekordiniais 9,7 mln. barelių per dieną, siekdami paremti naftos kainas, kurios, kilus koronaviruso pandemijai ir sutrikus įvairių pasaulio šalių ekonomikos veikimui, krito daugiau kaip 60 procentų.
Aljansui nepriklausantys gamintojai pažadėjo papildomai sumažinti gavybą 3,7 mln. barelių per dieną.
Tačiau rinkos dalyviai tokį gavybos sumažinimą palaikė nepakankamu, tad naftos kainos pirmadienį pirmą kartą istorijoje krito žemiau nulio.
Smarkiai sumažėjus „juodojo aukso“ paklausai, padidėjus pasiūlos pertekliui ir atsiradus naftos sandėliavimo pajėgumų deficitui, gegužės mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorke nusirito iki minus 37,63 JAV dolerio už barelį.
Naftos kainos smunka ir trečiadienį.
Birželio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina nuo sesijos pradžios iki maždaug 10 val. 20 min. Lietuvos laiku krito 16,9 proc. iki 16,04 JAV dolerio už barelį, o birželio mėnesio ateities sandorių WTI kaina nusileido 8 proc. iki 10,65 JAV dolerio už barelį.