„Būdamas Saudo Arabijos energetikos ministru, privalau padaryti viską, ką galiu. Manau, kad saugumo lygis turėtų būti padidintas“, – pareiškė Khalidas al-Falihas.
Jis pabrėžė, kad tai nėra nereikšmingas klausimas – grėsmė kyla beveik 20 mln. barelių naftos transportavimui tanklaiviais į rytus ir į vakarus.
Ministras pareiškė paraginęs didžiojo dvidešimtuko (G20) ministrus savo ruožtu irgi imtis veiksmų stiprinti saugumą. „Manau, kad kiekviena šalis prisidės politiškai. Arba fiziškai“, – pridūrė Khalidas al-Falihas.
Paklaustas, ką Saudo Arabija nuveikė, kad sustiprintų saugumą, energetikos ministras atsakė: „Viską, apie ką galėtumėte pagalvoti.“
Ankstesniame Džedos mieste vykusiame ministrų komiteto posėdyje Saudo Arabija pasiūlė pasmerkti ginkluotus išpuolius prieš du tanklaivius ir Karalystės naftotiekį kaip rimtą grėsmę pasaulio ekonomikai.
Gegužės viduryje netoli JAE Fudžeiros uosto buvo įvykdyti paslaptingi sabotažo aktai, per kuriuos apgadinti keturi laivai, įskaitant du Saudo Arabijos tanklaivius. Tuomet Khalidas al-Falihas pranešė, kad laivai patyrė didelę žalą. Vienas iš tanklaivių, pasak ministro, plaukė į Saudo Arabiją, kad iš čia nugabentų naftos krovinį į Jungtines Valstijas.
Ministras taip pat pranešė, kad ginkluoti dronai atakavo dvi naftos siurblinės Rytų-Vakarų vamzdyne, kuriuo transportuojama Saudo Arabijos nafta iš rytinės provincijos į Janbu uostą.
Manoma, kad užpuolimą įvykdė Jemeno husių sukilėliai. Pasak Saudo Arabijos, išpuolyje naudotos septynios bepilotės skraidyklės.