Keletas kitų Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) šalių – Iranas, Irakas ir Kuveitas – pirmąjį šių metų mėnesį taip pat padidino „juodojo aukso“ eksportą.
Irano eksportas sausį, kuomet buvo atšauktos tarptautinės bendruomenės šiai šaliai anksčiau paskelbtos sankcijos, buvo didžiausias per 22 mėnesius.
Eksportas, palyginti su gruodžio mėnesiu, pašoko 9,2 proc. iki 1,55 mln. barelių per dieną ir buvo didžiausias nuo 2014 metų kovo mėnesio.
Naftos gavyba Irake sausį išaugo iki 3,37 mln. barelių per dieną ir buvo didžiausia nuo 2014 metų vasario mėnesio, rodo JODI duomenys.
Saudo Arabijoje naftos gavyba sausį paūgėjo nuo 10,14 mln. barelių per dieną mėnesiu anksčiau iki 10,23 mln. barelių per dieną ir vienuoliktą mėnesį iš eilės viršijo 10 mln. barelių per dieną kartelę.
Vasario viduryje Saudo Arabija, Venesuela, Kataras ir Rusija pasiekė susitarimą šiemet įšaldyti naftos gavybą sausio mėnesio lygiuose. Tačiau taip pat buvo pažymėta, kad ši iniciatyva bus įgyvendinta tik tuo atveju, jeigu prie jos prisijungs ir kiti naftos gamintojai.
Šią savaitę Kataro naftos ministras Mohammedas Salehas al-Sada pranešė, kad naftą išgaunančių šalių susitikimas įvyks Dohoje balandžio 17 dieną. Jo teigimu, sprendimui surengti susitikimą pritarė 15 valstybių, kurioms tenka 73 proc. pasaulio naftos gavybos.
Tuo tarpu Iranas paskelbė pirma ketinantis padidinti naftos gavybą iki prieš sankcijų paskelbimą buvusio 4 mln. barelių per dieną lygio ir tik paskui svarstysiantis galimybę įšaldyti gavybą.