Šiuo metu 1550 pareiškėjų jau yra užsitikrinę paramą nuosavai saulės elektrinei įsirengti, dar 2500 pareiškėjų yra įtraukti į rezervinį sąrašą ir parama jiems bus skirta iškart po to, kai bus paskirtos papildomos lėšos. Planuojama, kad tai gali užtrukti apie mėnesį.
„Ministerija, matydama didžiulį žmonių susidomėjimą, jau pradėjo procesą, kurio metu bus padidintas finansavimas gyventojams, kurie savo namuose žalią elektros energiją norėtų pasigaminti patys. Tad jau artimiausiu metu suma bus padidinta ir visi žmonės, kurių paraiškos buvo įvertintos teigiamai ir įtrauktos į rezervinių projektų sąrašą, gaus finansavimą“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.
Visi gyventojai, kurie teikė paraiškas ir siekė gauti paramą saulės elektrinei įsirengti, gavo informaciją per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS. Per sistemą gautame pranešime nurodoma, ar žmogus jau yra užsitikrinęs paramą, ar įtrauktas į rezervinį sąrašą. Visos į rezervinį sąrašą įtrauktos paraiškos finansavimą gaus, paskyrus papildomas lėšas.
Žmonės, kurie gavo APVIS žinutes, kad Registracijos forma įvertinta teigiamai, tačiau nepakakus skirto finansavimo įtraukta į rezervinį sąrašą, taip pat gali jau dabar pradėti saulės elektrinės įrengimo darbus, nes išlaidos bus patirtos tinkamu laikotarpiu.
Jei būtų įrengtos visos nuosavos saulės elektrinės pagal pateiktas paraiškas, Lietuvoje būtų sukurti papildomi 34 MW saulės elektrinių pajėgumai. Didžioji dalis pareiškėjų planuoja įsirengti 10 kW elektrines. Tokia saulės elektrinių galia per metus sutaupytų 20 400 tonų CO2.
Primename, kad finansinio skatinimo priemonės buvo skirtos gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengs savo namuose arba geografiškai nutolusioje vietoje, galėjo gauti 243 eurų arba 323 eurų kompensaciją už 1 kW, priklausomai nuo to, ar elektrinę įrenginės su inverteriu ar be jo.
Praėjusiais metais saulės elektrinėms įsirengti arba įsigyti jau buvo skirta 30,2 mln. Eur.