Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saulės elektrinėms įsirengti – papildomi 2,4 mln. eurų

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo skiriamas papildomas finansavimas saulės elektrinių įrengimui. Papildomas 2,4 mln. eurų skiriama gyventojams, kurie teikė paraiškas saulės elektrinėms įsirengti, tačiau pritrūkus finansavimo buvo įtraukti į rezervinį sąrašą, tokių žmonių yra apie 2500, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Saulės kolektoriai
Saulės kolektoriai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Matydama didžiulį finansavimo poreikį ministerija skyrė papildomą finansavimą saulės elektrinių įsirengimui, tad visi žmonės, kurie teikė paraiškas ir gavo teigiamą įvertinimą gaus finansavimą“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Mėnesio pradžioje baigus vertinti per balandžio mėnesį pateiktas paraiškas 1,5 mln. eurų buvo skirti 881 gyventojui saulės elektrinėms iš elektrinių parkų įsigyti. Didžiulio populiarumo susilaukė galimybė įsirengti savo nuosavą saulės elektrinę ant namo stogo ar kitoje nuosavybės teise priklausančioje teritorijoje. Tokių paraiškų teigiamai įvertinta buvo 4050, o prašoma paramos suma siekia 11 mln. eurų ir viršijo iš anksto planuotą paramos sumą. Tad 2500 paraiškos buvo įtrauktos į rezervinį sąrašą, šiuo metu finansavimas joms taip pat yra garantuotas.

Visi gyventojai, kurių registracijos formos įvertintos teigiamai ir buvo įtrauktos į rezervinį sąrašą per artimiausias 5 dienas gaus pranešimus apie jiems skirtą finansavimą per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS.

Jei būtų įrengtos visos nuosavos saulės elektrinės pagal pateiktas paraiškas, Lietuvoje būtų sukurti papildomi 34 MW saulės elektrinių pajėgumai. Didžioji dalis pareiškėjų planuoja įsirengti 10 kW elektrines. Tokia saulės elektrinių galia per metus sutaupytų 20 400 tonų CO2.

Primename, kad finansinio skatinimo priemonės buvo skirtos gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengs savo namuose arba geografiškai nutolusioje vietoje, galėjo gauti 243 eurų arba 323 eurų kompensaciją už 1 kW, priklausomai nuo to, ar elektrinę įrenginės su inverteriu ar be jo.

Praėjusiais metais saulės elektrinėms įsirengti arba įsigyti jau buvo skirta 30,2 mln. Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais