Pasak „Litgrid“, esminio poveikio Lietuvos elektros tiekimui bandymas neturės – tuo metu ji veiklą koordinuos su kaimyninių šalių operatoriais.
„Besiruošiant Baltijos šalių sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, tiek Baltijos šalių elektros perdavimo tinklo operatorės, tiek Kaliningrado operatorius turi atlikti visą eilę parengiamųjų darbų ir bandymų, kad paruoštų savo sistemas būsimiems pokyčiams. Baltijos šalims atsijungus nuo IPS/UPS sistemos, Kaliningrado elektros sistema veiks salos režimu”, – pranešime teigė „Litgrid“ sistemos valdymo departamento direktorius Donatas Matelionis.
Anot D.Matelionio, kol Baltijos šalys atsiskirs nuo rusiškos IPS/UPS sistemos ir prisijungs prie žemyninės Europos tinklų, izoliuoto darbo bandymų Karaliaučiuje gali būti ir daugiau.
Iki šiol Karaliaučius atliko tris izoliuoto darbo bandymus: 2019 metais jis truko 72 valandas, 2020 ir 2021 metais – po 8 valandas.
Rugsėjį Lietuva taip pat planuoja atlikti izoliuoto darbo bandymą. Jo metu šalies elektros sistema bus pirmą kartą laikinai atjungta nuo IPS/UPS sinchroninės zonos ir dirbs salos režimu – visa šalyje vartojama elektra turės būti čia ir pagaminta arba tiekiama per nuolatinės srovės jungtis.
Pernai gruodį „Litgrid“ ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorė „PSE“ atliko bandymą, kurio metu dalis Lietuvos sistemos pirmą kartą istorijoje dirbo sinchroniškai su Lenkijos sistema, o kartu ir su kontinentinės Europos sinchronine zona.