Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiauliams Japonijos verslininkai siūlo atliekas deginti neigiamų jonų reaktoriuose

Japonijos Aomori prefektūros verslininkai Šiaulių miesto politikams siūlo naujovę, kuri, anot svečių, dar yra gana didelė naujiena pačioje Tekančios Saulės šalyje. Siūlo pigesnį ir efektyvesnį būdą naikinti visas bioskaidžias atliekas. Ši naujovė Japonijoje taikoma dar tik trečius metus.
Japonijos verslininkai siūlo Šiauliams gamtai draugiškas atliekų deginimo krosnis
Japonijos verslininkai siūlo Šiauliams gamtai draugiškas atliekų deginimo krosnis / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Šiaulių savivaldybės Tarybos posėdžių salėje svečiavosi Japonijos Aomori prefektūros verslininkai, kurie pasakojo apie gana naują ir gamtai draugišką būdą naikinti bioskaidžias organines atliekas.

Tai gali būti įvairiausi drabužiai, audiniai, padangos, maisto atliekos ir net gana šlapias dumblas. Viskas ne dega, o rusena 1000 laipsnių karštyje.

Vaizdo medžiagoje buvo demonstruojama, kaip veikia siūlomas atliekų naikinimo reaktorius. Katilo dugnas išklojamas iki raudonumo įkaitusia medžio anglimi. Vėliau užpilama pjuvenų.

Krosnies viduje cirkuliuoja neigiami jonai, kurie, anot svečių, neleidžia susidaryti liepsnai, tačiau temperatūra pakyla iki 1000 laipsnių.

Kenji Yamashita, bendrovės „Adway“ prezidentas, teigia, kad tai pirmas ir vienintelis kartas, kuomet šioje krosnyje yra liepsna.

Vėliau per krosnies viršų yra pilamos atliekos. Krosnies viduje cirkuliuoja neigiami jonai, kurie, anot svečių, neleidžia susidaryti liepsnai, tačiau temperatūra pakyla iki 1000 laipsnių.

Japonijoje yra tokių krosnių, kurios neužgesinamos jau dvejus metus. Nenaudojamas joks papildomas kuras. Visas karštis yra iš yrančių atliekų ir neigiamų jonų sąveikos.

Svečiai teigia, kad tokias krosnis lengva prižiūrėti. Šalia jų nereikia budėti ištisą parą, nors jos ir veikia. Sunaudojama nedaug elektros energijos, o jos statybos kaštai gerokai mažesni nei įprastų atliekų deginimo krosnių.

Viena tokia krosnis per parą sunaikina apie septynias tonas atliekų. Iš tonos lieka vos kilogramas keramiką primenančių nepavojingų atliekų. Jas galima panaudoti kaip bet kokias keramikos atliekas – statybose, kelių tiesime.

Viena tokia krosnis kainuoja apie 4 milijonus eurų. Mėnesio aptarnavimas pareikalautų vos 4000 eurų.

Proceso metu išskiriama dešimtimis ir šimtais kartų mažiau įvairių toksinių medžiagų, nei įprasto deginimo metu. Taip pat išsiskiria medžio actas, kurį Japonija panaudoja tušo gamybai.

Reaktorius šiluma ir neigiamų jonais bet kokias degias organines atliekas, pavyzdžiui, padangas, rūbus, plastmasę, išskaido ir paverčia keramikos milteliais.

Didžiausia tokio tipo krosnis per dieną gali sudeginti 30 tonų atliekų. Šiauliams japonai siūlo pasistatyti iškart keturias tokias krosnis, nes mieste per dieną surenkama per 100 tonų atliekų. Viena tokia krosnis kainuoja apie 4 milijonus eurų. Mėnesio aptarnavimas pareikalautų vos 4000 eurų.

Svečių teigimu, investicijos į tokias atliekų tvarkymo technologijas greitai atsiperka. Jų žiniomis, viena ligoninė, įsigijusi tokį reaktorių, jau trečiais metais skaičiavo pelną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai