Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Siekiama suteikti daugiau galimybių žmonėms reguliuotis šildymą

Brangstant centralizuotam šildymui, žmonės vis dažniau skundžiasi, kad negali patys reguliuoti patalpų temperatūros, pripažįsta energetikos ministerijos ir šilumos tiekėjų atstovai. Todėl Seime ir Vyriausybėje svarstoma, kaip paspartinti vadinamosios mažosios namų renovacijos įteisinimą.
Šildymo kaina
Šildymo kaina / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kai kurie Seimo nariai įsitikinę, kad padėtis pasikeis tik tuomet, kai bus iš esmės renovuoti daugiabučiai.

Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius šią savaitę vykusiame Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje dėl energetinio skurdo pripažino, kad „žmonės negali patys reguliuotis šilumos“.

„Gilesni socialiniai tyrimai rodo, kad ne šilumos kaina svarbiausias veiksnys, (...) o pagrindinis skundas žmonių yra negalėjimas kontroliuoti ir reguliuoti šildymo pagal savo poreikius ir galimybes ir priklausymas nuo kažko“, – komisijos posėdyje sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovas Valdas Lukoševičius.

Pasak jo, miestuose, kur vyrauja centralizuotas šilumos tiekimas, juntama daugiau nepasitenkinimo.

Komisijos pirmininko „valstiečio“ Virgilijaus Poderio teigimu, vien šilumos punktų atnaujinimui priešinasi Aplinkos ministerija, teigianti, kad tai leistų sutaupyti mažiau šilumos negu viso namo atnaujinimas.

„Seniai siūlome Aplinkos ministerijai remti inžinerinę renovaciją, kaip yra finansiškai paskatinama „kailinių“ renovacija. Kad būtų sutvarkomas namuose centrinis vamzdis, šilumos punktas pertvarkomas taip, kad būtų galima gyventojams patiems reguliuotis šilumą“, – BNS teigė V.Poderys.

Pasak jo, jeigu gyventojai galėtų tikėtis tokios pat paramos šilumos punktams, kaip ir viso namo atnaujinimui, jie sutiktų investuoti patys ir vėliau už šildymą mokėtų mažiau.

„Apsimoka inžinerinė renovacija, ji 10 kartų pigesnė negu kompleksinė“, – tikino parlamentaras.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika BNS teigė, kad vietų, kur labiausiai prarandama šiluma, renovacijos rėmimas būtų efektyviausias.

„Svarbiausi yra šilumos atidavimo ir reguliavimo įrenginiai, jų renovavimas duotų didelį efektą ir žmonės patys reguliuotų šilumą, kaip norėtų“, – sakė jis.

Pasak jo, mažosios renovacijos pataisos Seime jau skinasi kelią – komitetas, atmetęs Vyriausybės neigiamą išvadą, joms yra pritaręs. K.Mažeika mano, kad reikia skubinti jų priėmimą.

Statistikos departamento duomenimis, užpernai beveik 8 proc. gyventojų negalėjo laiku susimokėti komunalinių mokesčių, o net 30 proc. teigė neišgalintys būsto šildyti pakankamai.

Lietuvoje yra apie 14 tūkst. nerenovuotų daugiabučių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų