„Energetikos ministerijos tęsiama tradicija priimant svarbius sprendimus nesitarti su specialistais ir nepamatuotai skubėti veda prie klaidų, už kurias sumokės vartotojai. Projektai Seime bus priimami tik rudens sesijoje, todėl nesuprantama ypatinga skuba, kuri neleido ekspertams nei atlikti projektų pasekmių analizės, nei parengti pastabų“, - teigė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas.
"Valstybės institucijų parinktos problemos ir siūlomi skubūs jų sprendimo būdai sudaro įspūdį, kad šilumos ūkio „pertvarkos“ kryptis inicijuoja ne Energetikos ministerija, o savo interesų siekiantys ūkio subjektai", - sakė V.Satsiūnas.
Energetikos ministerija birželio 12 dieną su šilumos ūkiu susijusioms organizacijoms pateikė derinimui visą paketą įstatymų projektų. Ministerija pastabų pateikimui nustatė ypač trumpą terminą – iki birželio 14 dienos.
Birželio 18 dieną LŠTA asociacijos iniciatyva buvo surengtas susitikimas su įstatymų projekto rengėjais. Jo metu spėtos aptarti tik dalis probleminių projekto nuostatų. Jau birželio 20 dieną Energetikos ministerija paskelbė pataisytą įstatymų projektų versiją, o Vyriausybė tą pačią dieną jai pritarė.
V.Stasiūno teigimu, be Energetikos ministerijos skubiai spręsti iškeltų klausimų šilumos sektoriuje yra ir daugiau įsisenėjusių problemų. Pavyzdžiui, nesutvarkoma painiava ir prieštaravimai tarp atskirų teisės aktų reglamentuojant karšto vandens tiekimą, pastato šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros, šių sistemų prižiūrėtojų ir šilumos tiekėjų santykių ir atsakomybės atskyrimo, šilumos punktų nuosavybės, investicijų grąžos ir kitus klausimus.
„Kyla daug klausimų dėl prioritetų. Valstybės institucijų parinktos problemos ir siūlomi skubūs jų sprendimo būdai sudaro įspūdį, kad šilumos ūkio „pertvarkos“ kryptis inicijuoja ne Energetikos ministerija, o savo interesų siekiantys ūkio subjektai, kuriems nerūpi darni sektoriaus plėtra“, - sakė V.Stasiūnas.
Jo teigimu, sprendžiant visai valstybei svarbius energetikos klausimus skubotų, nepamatuotų ir neprofesionalių sprendimų būti negali. „Kiekviena klaida energetikoje pagimdo milijoninius nuostolius, kuriuos priversti padengti galutiniai šilumos vartotojai. Toks energetinių problemų sprendimo būdas yra nepriimtinas“, - sakė V.Stasiūnas.