EP komitetas pripažįsta, kad Lietuva, Bulgarija ir Slovakija „įvykdė savo stojimo sutarčių įsipareigojimus uždaryti savo reaktorius laiku”. Vis dėlto EP nariai primygtinai reikalauja, kad tas uždarymas būtų negrįžtamas. Jie „pabrėžia, kad galutinė atsakomybė už saugų atominių elektrinių uždarymą tenka valstybei narei, kurioje yra atitinkama atominė elektrinė”.
Europarlamentarai primena, kad Stojimo sutartyje ES įsipareigojo suteikti tinkamą finansinę paramą Ignalinos AE uždarymui ir su juo susijusių energetinių, socialinių bei ekonominių padarinių sušvelninimui. Komitetas pažymi, kad AE uždarančioms valstybėms „teko neproporcingai didelė atsakomybės už visą uždarymo procesą našta”, o Ignalinos AE sustabdymas ir eksploatavimo nutraukimas „neturi precedento ir yra išskirtinė, šalies dydžio ir ekonominio pajėgumo neatitinkanti finansinė našta Lietuvai”.
EP nariai apgailestauja, kad dėl techninių ir komercinių ginčų buvo vėluojama vykdyti svarbius Ignalinos AE uždarymo projektus ir dėl to padaryta didelė ekonominė žala. Susirūpinę dėl vėluojančio branduolinio kuro saugyklų statybos užbaigimo, jie pažymi, kad branduolinio kuro strypų negalima pašalinti, kol saugyklos neužbaigtos. Strypų pašalinimas ir pavojaus nekeliantis jų laikinas saugojimas turi būti prioritetas, pažymi europarlamentarai. Jie mano, kad veiksmų planas, dėl kurio pernai liepą susitarė Ignalinos AE ir NUKEM/GNS, yra „svarbus žingsnis įveikiant aklavietę”.
Komitetas ragina išspręsti likusius Ignalinos AE ir rangovo ginčus arbitraže, o iki tol pristabdyti tolesnę ES paramą elektrinės eksploatavimo nutraukimui. Lietuvos vyriausybei rekomenduojama suburti nepriklausomą Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projektų valdymo komandą. Savo ruožtu europarlamentarai remia Europos Komisijos siūlymą skirti papildomus 230 mln. eurų Ignalinos AE 2014–2017 m. laikotarpiu po to, kai bus įgyvendintos iškeltos sąlygos. Prireikus parama turėtų būti tęsiama iki 2020 m., pažymi EP nariai. Jie ragina Komisiją nustatyti ambicingus uždarymo pažangos tikslus ir taikyti baudas už nesugebėjimą jų pasiekti.
Kadangi iki 2025 m. turės būti uždaryta trečdalis iš visų 133 ES veikiančių branduolinių reaktorių, o vėliau – ir daugelis kitų, europarlamentarai ragina juos eksploatuojančias ES šalis iš anksto imtis priemonių užtikrinti tam reikalingas lėšas.
Pranešimui pritarė 14 EP narių, nepritarė 8, o susilaikė 1. Komiteto balsavimas dėl šio pranešimo yra galutinis.