Buvo manyta, kad po vadinamosios skalūnų revoliucijos naftos gavyba JAV taps nauju lemiamą vaidmenį pasaulio rinkoje atliekančiu veiksniu ir JAV įmonės galės greitai ir lanksčiai reaguoti į paklausos ir pasiūlos pokyčius, savo nuožiūra didindamos gavybą ar ją mažindamos. Tačiau paaiškėjo, kad tikrovėje viskas yra kur kas sudėtingiau, rašo leidinys.
Pagrindinė priežastis ta, kad daugelis tokių įmonių šiuo metu patiria finansinių sunkumų.
„Šiems gamintojams, kurie specializuojasi skalūnų naftos segmente, iš pradžių reikia sutvarkyti savo finansus ir tik paskui grįžti prie gręžimo. Dėl to bet koks atsigavimas bus nuosaikus“, – mano naftos ir dujų įmonės „Hess“ vadovas Johnas Hessas.
Kritus „juodojo aukso“ kainoms, naftos gavyba JAV mažėjo lėčiau, negu prognozavo analitikai, tačiau gavybos atsigavimas taip pat gali būti silpnesnis, negu prognozuojama, net jei naftos kainos pakils iki 50 JAV dolerių už barelį kartelės ar ją viršys, mano ekspertai.
Apie 40 JAV naftos ir dujų įmonių šiemet planuoja maždaug perpus sumažinti kapitalo investicijas. Naftos rinkoje prasidėjus nuosmukiui, nustota naudoti beveik 60 proc. hidraulinio ardymo įrangos.
Tačiau nuomonei, kad naftos gavyba JAV atsigaus lėtai, pritaria ne visi ekspertai. Pavyzdžiui, „IHS Energy“ ekspertas Jamie‘s Websteris interviu „Bloomberg“ televizijai pareiškė, kad tuo atveju, „jeigu kainos toliau kils, gavyba JAV skalūnų telkiniuose į tai reaguos itin greitai“.
Nuo 2015 metų vasaros naftos gavyba JAV smuko maždaug 5,5 procento.