Dujų gavyba Europoje mažėja, tiekimas iš Norvegijos iki 2015 metų pabaigos nedidės, o dujų importas iš Alžyro toliau mažėja, todėl rusiškų dujų importas į Europą toliau didės, teigia Thierry Brosas.
Jo skaičiavimais, dujų paklausa Europoje kitąmet padidės, o toliau, jei oro sąlygos bus normalios, nebeaugs.
Rusija galėtų užtikrinti, kad naujų tiekėjų ar konkurentų atėjimo į Europos rinką grėsmė atsirastų tik po 2020 metų. Dėl mažesnių kainų Europoje naujos įmonės taptų mažiau patrauklios, - teigia analitikas.
„Šiomis paklausos neaugimo aplinkybėmis „Gazprom“ strategija šiek tiek sumažinti savo kainas ir tokiu būdu užtikrinti, kad alternatyvus tiekimas atsirastų tik po 2020 metų, atrodo visiškai prasminga“, – sakė analitikas.
Dėl mažesnių kainų tiekti dujas Europai Azerbaidžano įmonei „Šach Deniz“ ir JAV suskystintų gamtinių dujų gamykloms būtų „mažiau patrauklu“, rašoma analitiko komentaruose.
„Rusija galėtų užtikrinti, kad naujų tiekėjų ar konkurentų atėjimo į Europos rinką grėsmė atsirastų tik po 2020 metų. Dėl mažesnių kainų Europoje naujos įmonės taptų mažiau patrauklios“, – mano analitikas.
Prognozuojama, kad „Gazprom“ valdoma Europos rinkos dalis, 2010 metais smukusi iki 22 proc., 2016–2018 metais gali pasiekti aukščiausią maždaug 29 proc. lygį.