Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Teismas: „Axioma servisas“ neturi VŠT sumokėti 292 tūkst. eurų už sustabdytą pirkimą

Koncerno „Icor“ valdoma pramonės įrenginių priežiūros bendrovė „Axioma servisas“ neturi Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) sumokėti 292 tūkst. eurų žalos atlyginimo dėl jos prašymu sustabdyto  nuotolinio duomenų nuskaitymo pirkimo, nusprendė teismas. 
„Vilniaus šilumos tinklai“
„Vilniaus šilumos tinklai“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vilniaus apygardos teismas gegužės 6 dieną atmetė VŠT prašymą priteisti iš „Axioma serviso“ 291,9 tūkst. eurų su 5 proc. metinėmis palūkanomis žalos atlyginimą dėl sustabdyto projekto, kurio metu būtų įdiegta suvartotos šilumos apskaitos įrenginių ir jų duomenų perdavimo sistema, ir tokiu būdu VŠT nebeliktų išimtinai priklausoma nuo „Axioma serviso“.

„Nėra pagrindo pripažinti, kad ieškovė (VŠT – BNS) dėl ieškinyje nurodytų laikinųjų apsaugos priemonių taikymo patyrė ieškinyje nurodytus nuostolius“, – nusprendė teismas.

2021 metų gegužę VŠT paskelbė maksimalios beveik 3,5 mln. eurų vertės 12 metų trukmės nuotolinio duomenų nuskaitymo konkursą, kurį „Axioma servisas“ tų pačių metų gegužės pabaigoje apskundė teismui dėl pirkimo sąlygų neteisėtumo ir ribojimo jame dalyvauti.

Vilniaus apygardos teismas 2021 metų birželio 28 dienos nutartimi įpareigojo VŠT sustabdyti pirkimą, kol bus išnagrinėtas ieškinys. 

Laikinosios apsaugos priemonės panaikintos tų pačių metų gruodį, kai Lietuvos apeliacinis teismas atmetė „Axioma serviso“ apeliacinį skundą. 

VŠT teismui teigė, jog sustabdžius pirkimą, nusikėlė įmonės šilumos apskaitos įrenginių ir jų duomenų perdavimo sistemos diegimo projekto įgyvendinimas, o „Axioma Servisas“ gavo papildomas pajamas kaip tiekėja už duomenų nuskaitymo ir perdavimo paslaugas. 

„Žala – 291 846,96 eurų yra laikinųjų apsaugos priemonių taikymo metu atsakovės („Axioma Servisas“ – BNS) iš (...) sutarties gautas pelnas“, – teismui teigė VŠT. 

Teismas įvertino, kad VŠT per laikinųjų apsaugos priemonių taikymo laikotarpį būtų patyrusi nuostolių tik tuo atveju, jeigu kitai tiekėjai būtų mokėjusi mažiau. 

„Galima būtų sutikti, kad ieškovė patyrė žalą, jeigu (...) ieškovė (VŠT – BNS) dėl laikinųjų apsaugos priemonių šias paslaugas turėtų pirkti už didesnes kainas. Tačiau tokių aplinkybių ieškovė nenurodė ir neįrodinėja“, – nusprendė teismas.

„Axioma servisas“ teismo taip pat prašė pripažinti ją konkurso laimėtoja bei panaikinti VŠT pasirašytą sutartį su jį laimėjusia įmone „Bitė Lietuva“, tačiau teismas jos prašymą atmetė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius