Į 15min parašęs Virginijus pasakojo, jog su šeima birželio pabaigoje atostogavo toli nuo namų ir į juos grįžo tik liepos 3 dieną. Vyras iškart suskubo nurašyti, deklaruoti ir apmokėti elektros bei dujų suvartotus parodymus. Tačiau liepos pradžia pateikė ne tik didesnes sąskaitas už ateinantį laikotarpį, bet ir už atskaitinį.
„Deklaravau viską per „Ignitis“ savitarnos sistemą ir pastebėjau, kad kainos jau padidintos, nors deklaruoju juk už birželio mėnesį, kuomet kainos dar senos“, – sakė jis.
O jei kainą būtumėte sumažinę, tai irgi deklaruojant liepos mėnesį galėčiau mokėti mažesniu tarifu? – klausė Virginijus.
Virginijus nusprendė kreiptis į įmonės konsultantus, manydamas, kad tai – klaida. Tačiau po poros dienų vyras gavo atsakymą, jog deklaruojant liepos mėnesį taikomi tarifai didesni ir klaidos nėra.
„Na, sakau, gerai, o jei kainą būtumėte sumažinę, tai irgi deklaruojant liepos mėnesį galėčiau mokėti mažesniu tarifu? Kur logika? Nieko nepešiau iš tos nekaltos konsultantės. Manau, ne aš vienas būsiu taip mulkinamas, ypač kai dabar yra atostogų sezonas ir tikrai daug žmonių ne namuose leidžia šiltas vasaros dienas“, – svarstė jis.
Praktika taikoma ne vienerius metus
Artūras Ketlerius, „Ignitis“ atstovas 15min sakė, kad jau ne vienerius metus galioja ir klientams yra gerai žinoma praktika rodmenis deklaruoti paskutinę einamojo mėnesio dieną. Tai galima padaryti savitarnos svetainėje, telefonu arba gyvai, atsiskaitant grynųjų pinigų surinkimo vietose.
„Viena priežasčių, dėl ko taikoma tokia praktika, aiškumas klientams – deklaruojant rodmenis po termino dalis energijos gali būti suvartota vienu laikotarpiu, kai galioja vienas tarifas, kitu kitas. Vykstant elektros rinkos liberalizavimui, tikimės, kad klientams deklaravimo laikotarpis nebekels neaiškumų, kadangi kiekvieną mėnesį nepriklausomą tiekėją pasirinkę klientai gauna sąskaitą pagal paskaičiuotą deklaruotą rodmenį. Tais atvejais, jei klientas yra pasirinkęs nepriklausomą tiekėją ir nedeklaruoja rodmenų, sąskaita paskaičiuojama pagal vidutinį suvartojimą“, – komentavo jis.
Tiesa, pasak A.Ketleriaus, įmonė supranta, kad deklaravimo klausimas aktualizuojasi kainų keitimosi laikotarpiu. O liepą klientams, kurie dėl objektyvių priežasčių negalėjo laiku deklaruoti rodmenų už birželio mėnesį, sudaroma galimybė patikslinti birželio mėnesio informaciją.
Situacija kartojasi
Tiesa, ši situacija nėra nauja. Praėjusių metų pradžioje 15min aprašė vilniečio Kęstučio istoriją. Vyras tuomet deklaravo suvartotas kilovatvalandes už gruodį, tačiau labai nustebo, kai gavo „Ignitis“ (buvusi „Lietuvos energija“) pranešimą, kad yra skolingas 14 eurų už elektrą gruodį, nes sausį pabrango elektra.
Galiausiai Kęstutis feisbuke sulaukė ir paties „Ignitis“ vadovo Dariaus Maikštėno komentaro. Šis dar labiau nustebino. „Čia nėra gerai. Bent jau taip atrodo dar detaliau neįsigilinus. Jau susisiekiau su kolegomis, bus sprendimai“, – žadėjo jis.
„Ignitis“ atstovai netrukus informavo, kad tvarka yra koreguojama. „Nusprendėme, kad reguliariai kas mėnesį rodmenis deklaruojantys ir sąskaitas sumokantys klientai, kurie dėl objektyvių priežasčių neturėjo galimybės laiku deklaruoti gruodžio duomenų, turėtų turėti galimybę patikslinti informaciją“, – sakė bendrovės atstovai.
Elektra brango vidutiniškai apie 8 proc., dėl ko sąskaitos padidėjo apie 1,2 euro.
Brango elektra ir dujos
Primename, kad nuo liepos 1 dienos buitiniams gamtinių dujų ir elektros vartotojams padidėjo tarifai. Elektra brango vidutiniškai apie 8 proc., dėl ko sąskaitos padidėjo apie 1,2 euro.
PLAČIAU SKAITYKITE: Papildomą sąskaitą už gruodį suvartotą elektrą gavęs vilnietis įrodė savo tiesą – „Ignitis“ leis tikslinti
Dujų maistui gaminti kaina augo 26 proc. – nuo 50 iki 63 centų už kubinį metrą (su PVM), o pastovioji dalis liko tokia pati – 56 centai.
Iki 20 tūkst. kubų dujų per metus (šildymui) suvartojantiems namų ūkiams kaina didėjo 46,4 proc. nuo 28 iki 41 cento, o sunaudojantiems daugiau – pusantro karto nuo 26 iki 39 centų. Pastovioji dalis išliko tokia pat – 3,99 euro.