„Iniciatyva siekiama sukurti „magistralę“ Vidurio Europoje vandeniliui transportuoti iš perspektyvių tiekimo regionų Ukrainoje, kuriuose yra geros sąlygos „žaliojo“ vandenilio gamybai, per Slovakiją ir Čekiją į didelės jo paklausos regionus. Ji taip pat leis tiekti vandenilį vartotojams Slovakijoje ir Čekijoje“, – teigiama OGTSU pranešime spaudai.
„Vandenilis – perspektyvi technologija, kurios vystymas kol kas yra pradinėje stadijoje. Partnerystė su kaimyninių valstybinių dujų perdavimo sistemų operatoriais sukurs sinergetinį vandenilio energetikos plėtros efektą“, – prabrėžė Ukrainos įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojas Pavelas Stančakas.
„Mūsų patikima transportavimo sistema galėtų užtikrinti lankstų ir ekonomiškai efektyvų būdą tiekti švarią energiją į Europos Sąjungos rinkas. Esame pasiryžę paruošti savo infrastruktūrą vandeniliui pumpuoti ir prisidėti prie ES iškastinio kuro mažinimo tikslų“, – pridūrė „Eustream“ vadovas Rastislavas Nukovičius.
Projekto organizatoriai mano, kad Vidurio Europos vandenilio koridorius galėtų būti iš dalies sukurtas pertvarkius esamą dujų infrastruktūrą, kartu tikslingai investuojant į naujus specializuotus vandenilio vamzdynus ir perpumpavimo stotis. Tai užtikrintų vandenilio transportavimą dideliais atstumais už priimtiną kainą. Šalys išanalizuos technines galimybes transportuoti iki 120 gigavatvalandžių vandenilio per parą.
„Net4Gas“ vykdomasis direktorius Andreasas Rau tikisi, kad šios tarptautinės partnerystės dėka jau kitais metais bus gauti pirmieji rezultatai, kad būtų galima patikrinti projekto įgyvendinamumą atsižvelgiant į vandenilio transportavimo pajėgumus ir kainą.
Savo ruožtu OGE generalinis direktorius Jorgas Bergmanas pažymėjo, kad be plataus vandenilio ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo ES negalės pasiekti savo klimato tikslų, o sukūrus šį vandenilio transportavimo koridorių bus galima tiekti didelius jo kiekius nuo 2030-ųjų.