Remiantis kompetentingų Lietuvos institucijų informacija, Užsienio reikalų ministerijos notoje rašoma, kad Ignalinos AE minėtu laikotarpiu neįvyko jokių pavojų visuomenei keliančių incidentų, radiacinis fonas nebuvo pakitęs.
Notoje taip pat pažymima, kad įgyvendinant Ignalinos AE uždarymo projektus, kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo komplekse (B2/3/4 projektas) yra vykdomi karštieji bandymai naudojant radioaktyviąsias atliekas. Bandymų metu paaiškėjo, kad du radioaktyviųjų atliekų išėmimo iš senųjų atliekų saugyklų kranai neatitinka techninio projekto reikalavimų, todėl radioaktyviųjų atliekų išėmimo iš esamų saugyklų darbai buvo sustabdyti iki kol bus pašalinti nustatyti neatitikimai.
Lietuvos kompetentingų institucijų vertinimu, nurodyti techninės įrangos projekto reikalavimų neatitikimai negali būti klasifikuojami kaip incidentai pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę (angl. INES), nes darbuotojų apšvitos dozių ribinės vertės nebuvo viršytos ir radioaktyviųjų medžiagų išmetimų į aplinką bei konteinerių užkrovimo radioaktyviosiomis atliekomis radioaktyvumo lygio viršijimo nenustatyta.
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos notoje akcentuojama, kad vystant branduolinę energetiką labai svarbus operatyvus keitimasis informacija, ypač incidentų ir avarijų atvejais, todėl Baltarusija yra raginama paspartinti dvišalio susitarimo tarp Lietuvos Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos ir Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija saugos reguliavimo srityje naudojant branduolinę energiją taikiems tikslams ir ankstyvojo pranešimo apie branduolinę avariją derinimą. Tai ypač svarbu dėl Baltarusijos vystomo Astravo AE projekto ir jame pasitaikančių dažnų incidentų bei nuolatinių darbo saugos pažeidimų.
15min primena, kad Minskas trečiadienį įteikė notą Lietuvai dėl viešai paskelbtos informacijos apie nesklandumus nebeveikiančioje Ignalinos atominėje elektrinėje (AE), tvarkant radioaktyvias atliekas.