„Kryptis, kurioje taip pat labai svarbu dirbti Energetikos ministerijai – tai turbūt bus esminė kryptis po trečio etapo, kad ir kada jis bus – didinti konkurenciją liberalizuojamoje elektros rinkoje. Šiandien matome, kad vienas elektros tiekėjas turi apie 70 procentų visų vartotojų – tai yra tikrai didelė koncentracija ir tai nėra efektyvi rinka“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė Vaidas Augustinavičius.
Pasak jo, mažesniems elektros tiekėjams sunku konkuruoti su rinkoje veikiančiomis didelėmis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kapitalo įmonėmis.
„Kitiems tiekėjams konkuruoti su tokiomis struktūromis yra labai sudėtinga. Todėl Energetikos ministerijos pagrindinė užduotis vidutiniu laikotarpiu yra auginti besiformuojančią elektros rinką, nes mes visi žinome, kad kai įsisenėja koncentracija, pavyzdžiui, kituose sektoriuose, prikviesti kitus dalyvius po fakto yra labai sunku“, – teigė V.Augustinavičius.
„Reikia taip pat ir ministerijos paskatų, kad mažesni tiekėjai galėtų kooperuotis, agreguotis. Yra energijos kaupiklių įrengimai, padaryta didelė energetinė pažanga, kad net ir mažesni tiekėjai galėtų kooperuotis su didžiaisiais tiekėjais. Kuo bus daugiau tiekėjų ir efektyvesnė konkurencija, tuo labiau laimės vartotojas“, – sakė prezidento patarėjas.
Šiuo metu rinkoje veikia 6 nepriklausomi tiekėjai, o didžiausią rinkos dalį – apie 67 proc. – užima valstybės kontroliuojama „Ignitis“. „Perlas energija“ rugpjūčio 8 dieną turėjo apie 14 proc., o Estijos kapitalo „Enefit“ – 8,5 proc., Latvijos „Elektrum Lietuva“ – kiek daugiau nei 9 proc.