„Žmonės dabar lygina visuomeninę kainą, tiekėjų kainą, klausia, kodėl tokie skirtumai. Bet jie lygina dabartinę visuomeninio tiekimo ir būsimas tiekėjų kainas“, – BNS sakė V.Poderys.
„Būsimos visuomeninės kainos paskelbimas įneštų aiškumą, nes dabar yra daug pasiklydimo. Žmonėms reikia paprastumo ir aiškumo“, – teigė jis.
Šiuo metu Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtintas standartinis vienos laiko zonos tarifas yra 16,7 cento už kilovatvalandę (kWh).
Energetikos viceministrė Inga Žilienė anksčiau teigė, jog paskelbti visuomeninio tiekimo kainą VERT turi iki gegužės 31 dienos.
Pasak VERT pirmininko Renato Pociaus, jeigu visi sprendimai ir teisės aktai bus priimti laiku, reguliuotojas iki gegužės pabaigos turėtų patvirtinti šią kainą su valstybės numatoma kompensacija. Vis dėlto VERT vadovas neatmetė, jog vėluojant teisės aktų priėmimui kelias dienas gali vėluoti ir kainos nustatymas.
V.Poderio teigimu, žmones greičiau pasirinkti nepriklausomą tiekėją skatins ir artėjanti galutinė apsisprendimo data – birželio 18 diena. LEA vadovas sutiko, kad tiekėją gyventojai delsia pasirinkti dėl neapibrėžtumo elektros rinkoje bei svyruojančių elektros kainų.
„Reikia sutikti, kad dabartiniai neramumai energetikos rinkoje tam turi įtaką ir žmonėms sunku apsispręsti“, – sakė V.Poderys.
Energetikos ministerija prognozuoja, kad visuomeninė elektros kaina valstybei nesiimant jokių priemonių nuo liepos turėtų siekti 49 centus už kilovatvalandę, o pritaikius valstybės subsidiją ji siektų 23 centus ir būtų 40 proc. didesnė nei dabartinis visuomeninis tarifas.
Seimui antradienį priėmus šių metų biudžeto pataisas kompensuoti dujų ir elektros kainas buitiniams vartotojams antrąjį šių metų pusmetį skirta 570 mln. eurų, iš jų 164 mln. eurų – subsidijoms už elektrą.
Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki galutinio nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo, gegužės 11 dieną jo vis dar nebuvo pasirinkę 384,6 tūkst., arba 52 proc. antrojo etapo vartotojų.