„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

V.Putinas užsipuolė Bulgariją dėl „TurkStream“ projekto „sąmoningo vilkinimo“

Naujojo Rusijos pietinio eksporto dujotiekio „TurkStream“ per Juodąją jūrą ir Turkiją stringantis pratęsimas Balkanuose sulaukė aršios Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino kritikos – Rusijos prezidentas pareiškė, jog Bulgarija šį projektą „sąmoningai vilkina“.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Nepaisant daugkartinių patikinimų ir pakartotinų mūsų prašymų užtikrinti rusiškų dujų tiekimą per Turkiją į Bulgariją, mes matome, kad Bulgarija, kaip liūdnai ar keistai tai skambėtų, sąmoningai vilkina projekto įgyvendinimą pas save“, – pareiškė V.Putinas bendroje jo ir Serbijos prezidento Aleksandro Vučičiaus spaudos konferencijoje.

„Noriu tai pasakyti tiesiai ir viešai. Bulgarijos vadovybė, prieš tai sužlugdžiusi mūsų dujotiekio „South Stream“ projektą, daugybę kartų kreipėsi dėl galimybės dalyvauti „TurkStream“ projekte. Bet, matyt, patyrusi spaudimą iš išorės, organizavo štai tokius neskubius darbus. Na, pažiūrėsime, kaip šis projektas bus toliau įgyvendinamas Bulgarijoje. Jei bulgarai nenori... na, ne bulgarai, o Bulgarijos vadovybė – rasime kitų būdų, kaip įgyvendinti savo galimybes Europos pietuose ", – kalbėjo V.Putinas.

Bulgarijos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Bulgartransgaz“ surengto „TurkStream“ pratęsimo šioje šalyje rangovo konkurso laimėtoju šių metų balandį buvo paskeltas Saudo Arabijos ir Italijos konsorciumas „Arkad“. Tačiau jam laiku nepateikus visų reikiamų dokumentų, pergalė atiteko antrąją vietą užėmusiam GDEB konsorciumui. „Arkad“ tokį sprendimą apskundė ir po kelis mėnesius trukusių teisminių ginčų sulaukė jam palankaus Bulgarijos Aukščiausiojo administracinio teismo sprendimo. Sutartį su rangovu „Bulgartransgaz“ pasirašė rugsėjį.

„Arkad“ įsipareigojo 474 kilometrų ilgio, 1,2 metro skersmens vamzdyną nuo pasienio su Turkija iki Serbijos pasienio už 1,1 mlrd. eurų nutiesti per 29 mėnesius.

Ukrainą aplenkiančio „TurkStream“ povandeninė dalis per Juodąją jūrą baigta tiesti pernai lapkritį, o šiemet vamzdynas nutiestas per Turkiją. Dujotiekis – dviejų gijų, kurių kiekvienos metinis pralaidumas – 15,75 mlrd. kubinių metrų. Pirmoji gija skirta Turkijos, o antroji – Europos rinkai, iš jų 3,5 mlrd. kubų – Bulgarijai, 2,5 mlrd. kubų – Serbijai, 6 mlrd. kubų – Vengrijai.

Praėjusią savaitę Kremlius pranešė, jog sausio pradžioje numatytas V.Putino vizitas į Turkiją, kur jis kartu su šios šalies lyderiu Recepu Tayyipu Erdoganu dalyvaus dujotiekio „TurkStream“ oficialioje įjungimo ceremonijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs