„Atsižvelgiant į parlamentinių politinių partijų susitarimą, kur raginama šį projektą kuo skubiau vystyti, ieškome būdų, kaip tas diskusijas dar labiau sukonkretinti ir nusprendėme, kad tokį planą paruošime. Iki rugsėjo vidurio tas planas bus paruoštas, kaip mes matome tą priešprojektinę įmonę tam, kad geriau atstovauti suinteresuotų įmonių interesams ir Lietuvos Vyriausybei turėti tokį konkretų partnerį, su kuriuo būtų galima kalbėtis, nes dabar kartais tas bendravimas yra per daug virtualus“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė J.Neverovičius.
Jis tikino, kad įmonės steigimo kaštus pasidalins visos projekto partnerės.
„Būtent viena iš sąlygų mūsų Vyriausybės buvo, kad projektas gali būti vystomas toliau, jeigu tai bus daroma pasidalinant visus kaštus. Tai čia buvo pasiūlymas, kad visi darbai, kas nesusiję su Lietuvos, kaip priimančios valstybės darbais, o kas susiję su įmonės, paties projekto vystymu, turi būti pasidalintos tarp visų partnerių. Tai negali būti, kaip buvo prieš tai, kai buvo vienašališkai prisiimta Lietuvos“, - tikino ministras.
Jis neatskleidė, kiek įmonės steigimas galėtų kainuoti Lietuvai, tačiau teigė, kad tai bus nedidelė suma: „Nenorėčiau diskutuoti apie tai, nes tai mūsų memorandumo objektas: iki rugsėjo vidurio nuspręsti dėl galimos struktūros, žmonių galimo kiekio, dėl tikslų konkrečių, dėl biudžeto, tai iki rugsėjo vidurio turėtume turėti tą aiškumą“.
Lietuvos Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi“ praėjusią savaitę pasirašė supratimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo įkurti bendrą tarpinę VAE projekto bendrovę, prie kurios prisijungti kviečiamos Latvija ir Estija.
Lietuva pernai pristatė bendrą trijų Baltijos šalių energetikos įmonių ir „Hitachi“ poziciją, kad ankstesnės Vyriausybės pradėtą naujos branduolinės jėgainės projektą galima iš esmės pagerinti. Teigiama, jog trys Baltijos šalių įmonės kartu su „ Hitachi“ peržiūrėjo projektą ir rado galimybių jį pagerinti, tačiau vis dar lieka atvirų klausimų.