„Politinis sutarimas daugiau mažiau buvo, bet socialdemokratai tradiciškai skilo. Lyg politinis sutarimas buvo vienoks, bet kai kurie socialdemokratai elgiasi šiek tiek kitaip ir dabar ministrui turbūt yra šiokių tokių neaiškumų, kokia bus visos koalicijos bendra nuomonė“, – sakė Darbo partijos vadovas Vytautas Gapšys.
Pasak jo, nesutarimas išryškėjo jau diskutuojant Seimo Aplinkos apsaugos komitete.
„Buvo politinis sutarimas. Mes padarėme tam tikrus pakeitimus ir davėme leidimą (žvalgybai). Bet kai reikėjo svarstyti, būdavo tam tikrų prieštaravimų. Po to lyg ir apgludinti buvo prieštaravimai, bet ministrui (aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui) liko neaiškumų, nes signalai, matyt, siunčiami kitokie“, – sakė V.Gapšys.
Veikiausiai tiesiog nesiryžtama imtis atsakomybės ir priimti sprendimo.
Politologas Ramūnas Vilpišauskas sakė, kad atsinaujinusios derybos tarp partijų dėl netradicinių angliavandenilių žvalgybos rodo politikų neryžtingumą.
„Veikiausiai tiesiog nesiryžtama imtis atsakomybės ir priimti sprendimo. Sakyčiau, kad tai yra pagrindinė priežastis. Mes žinome apie pasipriešinimą šiam projektui ir veikiausiai valdantieji būtent dėl to nesiryžta apsispręsti ir, aiškiai pasakę poziciją, nuosekliai jos laikytis, judėti pirmyn“, – sakė R.Vilpišauskas.
Skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso laimėtojo paskelbimą anksčiau buvo nutarta atidėti rudeniui. Tokį sprendimą lėmė gyventojų nuotaikos ir „Chevron“ prašymas neskubėti. JAV bendrovė, prieš imdamasi ieškoti netradicinių angliavandenilių, nori susipažinti su visais teisės aktų projektais. Be to, nėra priimtas svarbus įstatymas, numatantis mokesčio tarifą už skalūninius angliavandenilius. Siūloma, kad jis siektų 40 proc.