15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Valstybės kontrolė: už ortopedijos priemones dar gali būti permokama

Valstybės kontrolė abejoja ortopedijos priemonių įkainiais – mano, kad jie dar gali būti padidinti dėl ankstenių kartelinių susitarimų ir ragina Sveikatos apsaugos ministeriją ištirti galimą žalą bei ją išieškoti.
Pinigai
Pinigai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Valstybinė ligonių kasa, kuri Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmoka už kompensuojamas ortopedijos priemones, atmeta kritiką, kad kainos gali būti per didelės.

„Ortopedijos techninės priemonės jų gamintojams kompensuojamos PSDF lėšomis vadovaujantis karteliniu ortopedijos įmonių susitarimu nustatytais ir daug metų nekeičiamais įkainiais, netaikant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų“, – konstatavo Valstybės kontrolė, auditavusi praėjusių metų PSDF ataskaitas. Ataskaita praėjusią savaitę pristatyta Seime.

Valstybės kontrolės 1-ojo audito departamento direktorius Laimonas Čiakas trečiadienį BNS aiškino, kad žalos nustatymu ir išieškojimu turėtų užsiimti Sveikatos apsaugos ministerija.

„Kadangi kompensuojant už karteliniu susitarimu nustatytas kainas permokėta PSDF lėšų, mokėta užaukštintomis kainomis, turi būti galimybės išieškoti nustatytą žalą. Valstybės kontrolierius Seimo plenariniame posėdyje irgi tą patį yra pasakęs (...).

Mūsų manymu, tai turėtų daryti Sveikatos apsaugos ministerija kartu galbūt su Valstybine ligonių kasa, nors problema yra ta, kad pati Ligonių kasa buvo pripažinta kartelinio susitarimo dalyve“, – dėstė L.Čiakas.

Valstybinė ligonių kasa su auditorių išvadomis nesutinka.

„Valstybės kontrolė atkreipė dėmesį į ortopedijos techninių priemonių kompensavimą, teigdama, kad šios priemonės kompensuojamos vadovaujantis karteliniu ortopedijos įmonių susitarimu nustatytais daug metų nekeičiamais įkainiais.

Valstybinė ligonių kasa negali sutikti su šiuo pastebėjimu, kadangi 2014 metais Sveikatos apsaugos ministerijos sudaryta darbo grupė, atlikusi ortopedijos technikos priemonių kainų analizę, nustatė, kad Valstybinė ligonių kasa, perimdama šių priemonių kompensavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, daugumos jų bazines kainas patvirtino tokias pačias, kokios buvo nustatytos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu“, – sakoma šią savaitę išplatintame Ligonių kasos pranešime.

Anot jo, vėlesniu laikotarpiu dalies ortopedijos techninių priemonių kainos ne tik nedidėjo, bet ir sumažėjo.

Ortopedijos priemonių gamintojais domisi ir teisėsauga.

Ortopedijos priemonių gamintojais domisi ir teisėsauga. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis praėjusį mėnesį žurnalistams sakė, kad teisėsauga šiuo metu vykdo du ikiteisminius tyrimus dėl galimo ortopedijos priemonių gamintojų sukčiavimo tiekiant nekokybiškus gaminius ir Valstybinės ligonių kasos darbuotojų, kurie galėjo netinkamai vykdyti kontrolę. Anot I.Mikelionio, vieną tyrimą pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdyba, kitą – Generalinė prokuratūra.

Pastaraisiais metais ortopedijos priemonėms kompensuoti Valstybinė ligonių kasa skiria maždaug 10 mln. eurų per metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų