Vengrija sudarė naujus energetikos susitarimus su Rusija

Vengrija antradienį pasirašė naujus susitarimus, kuriais siekiama užtikrinti tolesnį Rusijos energijos tiekimą. Tai rodo, kad šalis su Maskva tęsia diplomatinius ir prekybinius ryšius, kurie dėl rusų karo Ukrainoje kelia nerimą nemažai daliai Europos lyderių.
„Gazprom“
„Gazprom“ / 123RF.com nuotr.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto per spaudos konferenciją Maskvoje sakė, kad Rusijos valstybinė energetikos bendrovė „Gazprom“ sutiko leisti Vengrijai prireikus importuoti didesnius gamtinių dujų kiekius, nei numatyta pernai pakeistoje ilgalaikėje sutartyje.

Dujų, kurios Vengriją pasieks dujotiekiu „Turkstream“, kaina neviršys 150 eurų už kubinį metrą, teigė P.Szijjarto.

Tai yra susitarimo, pagal kurį Vengrija galės atidėti apmokėjimą už dujas, jei rinkos kainos viršys šį lygį, dalis.

Vengrų diplomato kelionė į Rusijos sostinę nėra įprastas reiškinys Europos Sąjungos valstybių pareigūnams. Dauguma 27 šalių bloko narių atsiribojo nuo Rusijos prezidento Vladimiro Putino dėl jo invazijos į Ukrainą ir siekė, kad jų šalys atsisakytų rusiško iškastinio kuro.

Vengrijos vyriausybė intensyviai siekė palenkti ES, kad jai nebūtų taikomos jokios sankcijos Rusijos dujoms, naftai ar branduoliniam kurui, taip pat grasino vetuoti siūlomus ES veiksmus prieš Maskvą.

P.Szijjarto yra vienas iš nedaugelio ES šalių pareigūnų, kurie nuo karo Ukrainoje pradžios daugiau nei prieš metus susitiko su Rusijos pareigūnais šios šalies sostinėje.

Vasarį įvykusios kelionės į Baltarusiją metu ministras taip pat tapo pirmuoju ES šalies aukšto rango pareigūnu, apsilankiusiu joje nuo tada, kai autoritarinis šalies lyderis Aliaksandras Lukašenka, V.Putino sąjungininkas, 2020 metais pradėjo griežtą susidorojimą su opozicija.

Maskvoje P. Szijjarto susitiko su Aleksandru Novaku, Rusijos ministro pirmininko pavaduotoju, atsakingu už energetiką, ir Rusijos valstybinės branduolinės energetikos bendrovės „Rosatom“ vadovu Aleksejumi Lichačiovu. Per susitikimą su žiniasklaida jis pabrėžė, kad prieiga prie Rusijos energijos išteklių yra labai svarbi Vengrijos saugumui, nepaisant politinių sumetimų, kuriuos sukėlė karas.

„Kol energijos tiekimo klausimas bus fizinis, o ne politinis ar ideologinis, patinka tai, ar ne, Rusija ir bendradarbiavimas su Rusija išliks labai svarbūs Vengrijos energetiniam saugumui“, – sakė P.Szijjarto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai